Przejdz do BIP ckis34 szept-34 gpk-34 Przejdź do facebook Przejdź do Elektronicznej Skrzynki Podawczej - ePUAP Drukuj Przejdź do lokalizacji Przejdź do Kontakt

25.01.2019

12:42

zima 3

25.01.2019

12:41

zima 2

25.01.2019

12:40

zima 1

10.10.2018

08:07

baner-pazdziernik2018

Pieszcz mistrzem gminy w Siatkówce!

28.10.201408:49

W sobotę 25 października br. na sali sportowej przy Zespole Szkół w Postominie odbył się Finałowy Turniej Piłki Siatkowej rozgrywany w ramach XVII Współzawodnictwa Sołectw 2014. Do finałów zakwalifikowało się 8 zespołów: Pałówko, Postomino, Pieszcz, Nosalin, Jarosławiec, Naćmierz, Łącko, Pieńkowo. Niestety dwie ostatnie wymienione reprezentacje nie stawiły się na turnieju przez co sklasyfikowane zostały „ex aequo” na 8 miejscu.

Rywalizację przebiegała z podziałem na dwie grupy:

Grupa A

  • Pałówko
  • Jarosławiec
  • Postomino

Grupa B

  • Pieszcz
  • Nosalin
  • Naćmierz

Rywalizacja w grupie A rozpoczęła się meczem pomiędzy Postominem i Jarosławcem. Lepsi okazali się gospodarze, pewnie wygrywając 2 sety do 16 i 20. Najciekawszym meczem było starcie Postomina z Pałówkiem. Mecz był wyrównany i niezwykle zacięty. Pierwszy set padł łupem Pałówka, kolejny Postomina, a wszystko rozstrzygnął tie-break w którym Ci drudzy po walce punkt za punkt wygrali wynikiem 21:19. Bliscy sprawienia niespodzianki byli reprezentanci Jarosławca, którzy stawili opór drużynie z Pałówka i po zaciętym meczu przegrali 2:1.

W grupie B bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Pieszcza, która pewnie zwyciężyła w dwóch meczach stosunkiem 2:0. O drugie miejsce w grupie walczyły drużyny z Nosalina i Naćmierza. Silniejsi okazali się Ci pierwsi wygrywając mecz również 2:0.

Po rozegraniu meczy w grupach bój o 5 miejsce w turnieju stoczyły drużyny z Jarosławca i Naćmierza. Mecz okazał się zacięty, jednak reprezentacja Jarosławca  zachowała zimną krew i w tie-breaku zwyciężyła 15:6.

W przerwie pomiędzy meczami grupowymi, a półfinałami rozegrano również konkurs zagrywki. Zadaniem wyznaczonych dwóch z każdej reprezentacji zawodników było trafienie zagrywaną piłką w będący po drugiej stronie siatki materac. Najlepszy w tej konkurencji okazał się Wiktor Swędrak z Pieszcza, który na 5 zagrywek 3 wykonał celnie, tuż zanim uplasował się Jan Kurkul z Pałówka oraz Jagoda Czyżykowska z Pieszcza.

Następnie rozegrano mecze półfinałowe, pomiędzy Postominem i Nosalinem oraz Pałówkiem i Pieszczem. W pierwszym meczy gospodarze okazali się za silni dla Nosalina i pewnie awansowali do finału. Drugi półfinał toczyły dwie znające się „jak łyse konie” drużyny z Pieszcza i Pałówka, które w każdy wtorek razem trenują na sali sportowej w Pieszczu oraz należą do jednej drużyny reprezentującej Klub „Czarni” Pieszcz w Amatorskiej Powiatowej Lidze Siatkówki w Sławnie. Po dwóch zaciętych meczach rozegranych w grupach drużynie z Pałówka zabrakło sił na reprezentację z Pieszcza, która ten mecz rozgrała bezbłędnie i zwyciężyła w dwóch setach.

W meczu o trzecie miejsce niespodzianką była drużyna z Nosalina, która skazana na porażkę stawiła czoło obrońcom tytułu z poprzedniego roku drużynie Pałówka i wygrała cały mecz 2:0.

Finał okazał się bardzo zacięty. Pierwszy set padł łupem gospodarzy z Postomina, natomiast kolejne dwie partie zwyciężyła ambitna i do końca grająca drużyna z Pieszcza w której ręce przekazano Puchar Wójta Gminy Postomino.

Na zakończenie Turnieju Dyrektor Centrum Kultury i Sportu Pan Marek Leśniewski przyznał wyróżnienia: najlepszym zawodnikiem turnieju został Kamil Czyżykowski z Pieszcza. najstarszym zawodnikiem został Pan Roman Tama z Jarosławca, natomiast Jagoda Czyżykowska (Pieszcz) otrzymała wyróżnienie dla jedynej grającej kobiety.

WYNIKI TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ

Gratulujemy wszystkim uzyskanych wyników oraz zapraszamy na ostatnią konkurencję Współzawodnictwa Sołectw 2014 – Turniej Warcab Stupolowych, który odbędzie się 22 listopada na sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Staniewicach. Serdecznie zapraszamy!!!

PUNKTACJA WSPÓŁZAWODNICTWA SOŁECTW 2014 PO 6 KONKURENCJACH

camera2018 uprawy-rolne-szkody-postomino placowka-wsparcia-dziennego czysta-gmina-2018 zadania-kulturalne

Przekaż 1% w gminie Postominow gminie Postomino

unia-europejska     akty-normatywne  ochrona-brzegu-morskiego-jaroslawiec24.plKarta dużej rodzinyzpp dzialaj-lokalnie


prawa-punktuinformacyjne

System SMS

12.07.2018

08:30

sms

Chcesz otrzymywać smsy o ostrzeżeniach pogodowych, o zbliżających się imprezach, a może przypomnienia o płatnościach np. podatku? Wybierz kategorię otrzymywanych wiadomości i zapisz się do bezpłatnego gminnego systemu SMS.

czytaj więcej »

Od Bałtyku po Kaszuby

13.12.2016

12:58

baner_aplikacja

czytaj więcej »

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:07

1- klosnik

Zakończenie budowy ciągu pieszo-jezdnego z chodnikiem przy budynku wielorodzinnym w Kłośniku. Teren utwardzono kostką brukową gr. 8cm oraz wykonano jego odwodnienie.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:06

2-tyn

Powstała altana rekreacyjna w miejscowości Tyń. Altana o powierzchni 38,5 mwyposażona w cztery ławostoły. Posadzkę wykonano z betonowej kostki brukowej.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:05

3-jaroslawiec

Jarosławiec cieszy się nowym miejscem wypoczynku dla odwiedzających i mieszkańców. Przy zejściu nr. 5 Gmina Postomino wykonała zagospodarowanie rekreacyjne, na którym w latach ubiegłych prowadzona była działalność gastronomiczna.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:04

4-lesna

Zakończono przebudowę ul. Leśnej i Piaskowej umożliwiającej przejezdność i dojście do poszczególnych posesji w tej części Jarosławca. Pozwoli to na uporządkowanie i poprawę bezpieczeństwa przejazdu i przejścia.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:04

5-jezierzany

Przebudowa odcinka drogi powiatowej w Jezierzanach

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:03

6-placzabawpostomino

Plac zabaw w Postominie

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:02

7-jaroslawiec-plaza

3 ha nowej plaży w Jarosławcu

Centrum Kultury i Sportu Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Szept Postomina

Elektroniczna mapa gminy Postomino Akty Normatywne System Informacji Przestrzennej gminy Postomino

Międzynarodowy Bieg Po Plaży - Jarosławiec Gmina Postomino z lotu ptaka - zobacz piękne widoki Zaprzyjaźnione gminy

Projekt i wykonanie 2014 Maxus Net Communications & eLoJ project.
Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Postomino (C) Copyright 2015

W tym roku zimy nie będzie, ale za to będzie koncert!!!

zbigniew wodecki