Przejdz do BIP ckis34 szept-34 gpk-34 Przejdź do facebook Przejdź do Elektronicznej Skrzynki Podawczej - ePUAP Drukuj Przejdź do lokalizacji Przejdź do Kontakt

25.01.2019

12:42

zima 3

25.01.2019

12:41

zima 2

25.01.2019

12:40

zima 1

10.10.2018

08:07

baner-pazdziernik2018

Wycieczka do Trójmiasta

27.03.201512:45

wycieczkaPod koniec lutego uczniowie Szkoły Podstawowej w Korlinie i grupa teatralna Społecznego Gimnazjum odwiedziła Trójmiasto. Wycieczka trwała trzy dni i obfitowała w wiele atrakcji. Pierwszego dnia byliśmy na przedstawieniu „Sindbad Żeglarz" w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Gra aktorów, piękna muzyka, niesamowita scenografia sprawiły, że na chwilę każdy z nas przeniósł się do czasów głównego bohatera.

Po przedstawieniu wybraliśmy się na spacer po Gdyni.
Drugiego dnia zwiedzaliśmy Gdańsk. Jednym z najważniejszych miejsc, które odwiedziliśmy, było Europejskie Centrum Solidarności. Instytucja ta została powołana w celu upowszechnienia dziedzictwa Solidarności w Polsce. Centrum ma nie tylko za zadanie przybliżać historię wydarzeń w latach ustroju komunistycznego, ale także ma pełnić rolę miejsca wymiany poglądów nad problem sprawiedliwości społecznej. Mieliśmy okazję zwiedzić 8 sal, w których ukazane były ekspozycje poświęcone ówczesnym wydarzeniom tj. strajki z 1956, wydarzenia z grudnia 1970, powstanie Solidarności, stan wojenny, obrady Okrągłego Stołu i wolne wybory.

Każdy ze zwiedzających był wyposażony w audiobooka, który przybliżył nam w przystępny sposób o tamte pamiętne wydarzenia. Centrum jest świetnym i bardzo ważnym miejscem ukazującym prawdziwe oblicze ustroju komunistycznego. Każda grupa zwiedzających mogła zostawić ślad swojej obecności. Uczniowie z Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie również przywiesili na symbolicznej ścianie kartkę z napisem „dziękujemy", najprostszym i najbardziej wymownym.

Będąc w Gdańsku nie mogliśmy nie zwiedzić Kościoła Mariackiego. Bazylika konkatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku została zbudowana w latach 1346 – 1506. W kościele tym zobaczyliśmy bogaty wystrój wnętrza, który tworzą liczne średniowieczne dzieła- Piękna Madonna Gdańska, Pieta, Ołtarz Koronacji Marii, ołtarz Św. Barbary, Tablica dziesięciorga Przykazań. Bazylika robi niesamowite wrażenie na zwiedzających. Na nas również takie zrobiła. W jednym miejscu mogliśmy podziwiać tyle cennych dzieł sztuki.

Po dawce kultury postanowiliśmy odwiedzić jedną z gdańskich kręgielni. Dużo radości i uśmiechu towarzyszyło dzieciom podczas gry w kręgle.

Trzeciego dnia odwiedziliśmy Centrum Eksperymentu w Gdyni. Miejsce to wyzwala kreatywność, pobudza ciekawość świata i głód wiedzy. Mogliśmy wcielić się w role chociażby inżynierów wodnych- stworzyć wir wodny, skonstruować i wprawiać w ruch skomplikowane mechanizmy. Mogliśmy również się przekonać jak funkcjonują nasze zmysły i czy potrafią nas oszukać. Mnóstwo rzeczy mogliśmy sprawdzić sami. Centrum promuje naukę w niebanalny sposób.

Po naukowych eksperymentach odwiedziliśmy Oceanarium w Gdyni. Zobaczyliśmy piękne gatunki ryb, które żyją w Morzu Bałtyckim i innych akwenach.

Po trzech dniach pełnych wrażeń wróciliśmy do domu. Bardzo dziękujemy pani Dyrektor Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie Aleksandrze Kurek za zorganizowanie wycieczki, która była częścią projektu autorstwa pani Dyrektor. Dziękujemy za tyle wspaniałych i niezapomnianych chwil.

Wyjazd był możliwy dzięki realizacji projektu „Spotkania kulturalne dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie". Środki finansowe zostały pozyskane z Fundacji PZU w ramach programu „PZU z Kulturą".

camera2018 uprawy-rolne-szkody-postomino placowka-wsparcia-dziennego czysta-gmina-2018 zadania-kulturalne

Przekaż 1% w gminie Postominow gminie Postomino

unia-europejska     akty-normatywne  ochrona-brzegu-morskiego-jaroslawiec24.plKarta dużej rodzinyzpp dzialaj-lokalnie


prawa-punktuinformacyjne

System SMS

12.07.2018

08:30

sms

Chcesz otrzymywać smsy o ostrzeżeniach pogodowych, o zbliżających się imprezach, a może przypomnienia o płatnościach np. podatku? Wybierz kategorię otrzymywanych wiadomości i zapisz się do bezpłatnego gminnego systemu SMS.

czytaj więcej »

Od Bałtyku po Kaszuby

13.12.2016

12:58

baner_aplikacja

czytaj więcej »

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:07

1- klosnik

Zakończenie budowy ciągu pieszo-jezdnego z chodnikiem przy budynku wielorodzinnym w Kłośniku. Teren utwardzono kostką brukową gr. 8cm oraz wykonano jego odwodnienie.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:06

2-tyn

Powstała altana rekreacyjna w miejscowości Tyń. Altana o powierzchni 38,5 mwyposażona w cztery ławostoły. Posadzkę wykonano z betonowej kostki brukowej.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:05

3-jaroslawiec

Jarosławiec cieszy się nowym miejscem wypoczynku dla odwiedzających i mieszkańców. Przy zejściu nr. 5 Gmina Postomino wykonała zagospodarowanie rekreacyjne, na którym w latach ubiegłych prowadzona była działalność gastronomiczna.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:04

4-lesna

Zakończono przebudowę ul. Leśnej i Piaskowej umożliwiającej przejezdność i dojście do poszczególnych posesji w tej części Jarosławca. Pozwoli to na uporządkowanie i poprawę bezpieczeństwa przejazdu i przejścia.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:04

5-jezierzany

Przebudowa odcinka drogi powiatowej w Jezierzanach

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:03

6-placzabawpostomino

Plac zabaw w Postominie

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:02

7-jaroslawiec-plaza

3 ha nowej plaży w Jarosławcu

Centrum Kultury i Sportu Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Szept Postomina

Elektroniczna mapa gminy Postomino Akty Normatywne System Informacji Przestrzennej gminy Postomino

Międzynarodowy Bieg Po Plaży - Jarosławiec Gmina Postomino z lotu ptaka - zobacz piękne widoki Zaprzyjaźnione gminy

Projekt i wykonanie 2014 Maxus Net Communications & eLoJ project.
Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Postomino (C) Copyright 2015

W tym roku zimy nie będzie, ale za to będzie koncert!!!

zbigniew wodecki