Przejdz do BIP ckis34 szept-34 gpk-34 Przejdź do facebook Przejdź do Elektronicznej Skrzynki Podawczej - ePUAP Drukuj Przejdź do lokalizacji Przejdź do Kontakt

25.01.2019

12:42

zima 3

25.01.2019

12:41

zima 2

25.01.2019

12:40

zima 1

10.10.2018

08:07

baner-pazdziernik2018

Konkursy zimowe

10.02.201708:59

zhp (1)„Zima w moich oczach” i „Uroki zimowy” to dwie styczniowe propozycje skierowane do zuchów, harcerzy i harcerzy starszych biorących udział w turnieju „Mistrzowie Hufca ZHP Sławno”. Tematem przewodnim zadania plastycznego była zima z punktu widzenia zucha – tu prace miały przedstawić obecną porę roku z uwzględnieniem jej charakterystycznych elementów dostrzeganych przez dziecko w otaczającym go świecie przyrody.

W realizacji zadania wzięli członkowie: 5. Środowiskowej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Wilki Morskie” ze Smardzewa, 7. Gromady Zuchowej „Kosmiczna Gromada” z Ostrowca, 8. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Gryf” ze Staniewic, 30. Gromady Zuchowej „Szumiące Muszelki” z Postomina, 50. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej im. Władysława Sikorskiego z Kopnicy oraz Próbnej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Promyki” z Pieszcza. Spośród 57 autorskich prac jury w składzie: pani Danuta Karwowska – przewodnicząca składu oraz hm. Anna Cichawa i hm. Jacek Błaszczyk najwyżej oceniło projekt wykonany przez druhnę Wiktorię Talaśka z 8. Wielopoziomowej DH „Gryf” ze Szkoły Podstawowej w Staniewicach. Drugie miejsce zajęła druhna Antonina Stosik z Zespołu Szkół nr 4 w Kopnicy – członkini 50. Wielopoziomowej DH im. Władysława Sikorskiego. Miejsce trzecie zdobyła wizja zimy przedstawionej przez druhnę Olivię Batorską z Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Wilki Morskie” w Smardzewie. Do konkursu fotograficznego „Uroki zimy” zgłoszono aż 79 zdjęć. Ich autorami byli harcerze młodsi oraz starsi z: 5. Środowiskowej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Wilki Morskie” w Smardzewie, 8. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Gryf” w Staniewicach, 25. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej im. ppor. Emilii Gierczak w Postominie, 27. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej im. Jerzego Kukuczki w Ostrowcu i Próbnej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Promyki” w Pieszczu.

W kategorii drużyn młodszoharcerskich swoje umiejętności fotograficzne, wrażliwość artystyczną, kreatywność i zdolność uchwycenia tematu najlepiej udało się zaprezentować: dh. Otylii Pruske z 25. Wielopoziomowej DH w Postominie (I miejsce – praca pn. „Mroźny czas”), dh. Antoniemu Sochackiemu – również z drużyny im. ppor. Emilii Gierczak w Postominie (II miejsce – praca pn. „Zwyciężymy tą zimę”) oraz dh. Patrycji Chachura z 27. Wielopoziomowej DH „Zdobywcy” w Ostrowcu – miejsce III za zdjęcie zatytułowane „Biała jak śnieg”.

Dzięki fotografii pn. „W drodze do domu” pierwsze miejsce w kategorii drużyn starszoharcerskich zdobył dh Damian Batorski z „Wilków Morskich” w Smardzewie. Miejscem drugim wyróżniono dh. Dagmarę Kaczyńską z 8. WDH „Gryf” w Staniewicach, która aparatem fotograficznym opisała „Krajobraz, jaki może dać zima”. Przesympatyczne i chętnie pozujące do zdjęć zwierzątko pozwoliło dh. Wiktorii Jasińskiej z WDH im. ppor. Emilii Gierczak w Postominie zająć miejsce trzecie – praca pn. „Czarno na białym”. Do niełatwej oceny zdjęć i wyłonienia zwycięzców zaproszono: panią Dorotę Zuszczyk z redakcji sławieńskiego „Obserwatora Lokalnego”, panią Agnieszkę Samul – fotografika amatora ze Słupska oraz phm. Anidę Rydlichowską – komendanta Związku Drużyn ZHP Miasta i Gminy Darłowo.

Dziękując wszystkim zaangażowanym w realizację obu propozycji programowych, gratulujemy uczestnikom umiejętności dzielenia się własnymi pasjami oraz zdolnością ukazywania piękna natury za pomocą różnych technik wyrazu. Zdobywcy pierwszych miejsc zostaną uhonorowani nagrodami rzeczowymi, a pozostali uczestnicy – okolicznościowymi dyplomami.

hm. Jacek Błaszczyk
Szef Biura KH ZHP Sławno

zhp

zhp

zhp

zhp

zhp

zhp

zhp

zhp

camera2018 uprawy-rolne-szkody-postomino placowka-wsparcia-dziennego czysta-gmina-2018 zadania-kulturalne

Przekaż 1% w gminie Postominow gminie Postomino

unia-europejska     akty-normatywne  ochrona-brzegu-morskiego-jaroslawiec24.plKarta dużej rodzinyzpp dzialaj-lokalnie


prawa-punktuinformacyjne

System SMS

12.07.2018

08:30

sms

Chcesz otrzymywać smsy o ostrzeżeniach pogodowych, o zbliżających się imprezach, a może przypomnienia o płatnościach np. podatku? Wybierz kategorię otrzymywanych wiadomości i zapisz się do bezpłatnego gminnego systemu SMS.

czytaj więcej »

Od Bałtyku po Kaszuby

13.12.2016

12:58

baner_aplikacja

czytaj więcej »

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:07

1- klosnik

Zakończenie budowy ciągu pieszo-jezdnego z chodnikiem przy budynku wielorodzinnym w Kłośniku. Teren utwardzono kostką brukową gr. 8cm oraz wykonano jego odwodnienie.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:06

2-tyn

Powstała altana rekreacyjna w miejscowości Tyń. Altana o powierzchni 38,5 mwyposażona w cztery ławostoły. Posadzkę wykonano z betonowej kostki brukowej.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:05

3-jaroslawiec

Jarosławiec cieszy się nowym miejscem wypoczynku dla odwiedzających i mieszkańców. Przy zejściu nr. 5 Gmina Postomino wykonała zagospodarowanie rekreacyjne, na którym w latach ubiegłych prowadzona była działalność gastronomiczna.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:04

4-lesna

Zakończono przebudowę ul. Leśnej i Piaskowej umożliwiającej przejezdność i dojście do poszczególnych posesji w tej części Jarosławca. Pozwoli to na uporządkowanie i poprawę bezpieczeństwa przejazdu i przejścia.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:04

5-jezierzany

Przebudowa odcinka drogi powiatowej w Jezierzanach

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:03

6-placzabawpostomino

Plac zabaw w Postominie

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:02

7-jaroslawiec-plaza

3 ha nowej plaży w Jarosławcu

Centrum Kultury i Sportu Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Szept Postomina

Elektroniczna mapa gminy Postomino Akty Normatywne System Informacji Przestrzennej gminy Postomino

Międzynarodowy Bieg Po Plaży - Jarosławiec Gmina Postomino z lotu ptaka - zobacz piękne widoki Zaprzyjaźnione gminy

Projekt i wykonanie 2014 Maxus Net Communications & eLoJ project.
Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Postomino (C) Copyright 2015

W tym roku zimy nie będzie, ale za to będzie koncert!!!

zbigniew wodecki