Przejdz do BIP ckis34 szept-34 gpk-34 Przejdź do facebook Przejdź do Elektronicznej Skrzynki Podawczej - ePUAP Drukuj Przejdź do lokalizacji Przejdź do Kontakt

25.01.2019

12:42

zima 3

25.01.2019

12:41

zima 2

25.01.2019

12:40

zima 1

10.10.2018

08:07

baner-pazdziernik2018

Oświata i kultura - aktualności

I już wakacje w Świetlicy Środowiskowej w Królewie

08.07.2013

09:22

Radośnie rozpoczynają się wakacje w Świetlicy Środowiskowej w Królewie. Pierwsze półrocze roku ciężkiej pracy zostało podsumowane. Najaktywniejsi otrzymali nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Postominie. Upominki przydadzą się w czasie wakacji spędzanych nad wodą czy też na łące za domem. Główną nagrodę za 100 % obecności i aktywność na zajęciach otrzymał Bartłomiej Brauer.

czytaj więcej »

Podsumowanie Świetlicowej Akademii Umiejętności

08.07.2013

09:17

Uczestnicy Świetlicy Środowiskowej w Pieszczu uczestniczyli w Świetlicowej Akademii Umiejętności. Jest to program aktywizujący dzieci i młodzież wokół działań sportowych, artystycznych, profilaktycznych oraz intelektualnych. Uczestnicy projektu uzyskiwali punkty za poszczególne aktywności np. udział w konkursach plastycznych „Sport nas łączy”, „Kartka świąteczna”, „Pomnik przyrody”, „Moja rodzina”, „Piękno mojej okolicy”.

czytaj więcej »

Spotkania ze Sztuką - Ogólnopolski Plener Malarski „Jarosławiec - Nadbałtyckie Impresje”

03.07.2013

07:54

W malowniczej nadbałtyckiej gminie Postomino, w Jarosławcu w dniach 15 – 27 czerwca br., Fundacja Droga Życia z Warszawy, zorganizowała Ogólnopolski Plener Malarski „Jarosławiec - Nadbałtyckie Impresje”. Przy wsparciu organizacyjnym Centrum Kultury i Sportu w Postomino artyści z całej Polski przez 10 dni tworzyli swoje prace o tematyce związanej z miejscem ich artystycznego pobytu, przekształcając i interpretując na płótnach malarskich krajobraz przyrodniczy regionu, jego architekturę i urbanistykę związane z bogactwem i różnorodnością kulturową tej malowniczej, atrakcyjnej, nadmorskiej części naszego kraju.

czytaj więcej »

IV edycję konkursu "Zachodniopomorska Wieś Turystyczna"

02.07.2013

15:57

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Prezes Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, zachęcając do aktywności społeczności wiejskie, corocznie organizują konkurs o certyfikat „Zachodniopomorska Wieś Turystyczna”. W tym roku zostanie zorganizowana jego czwarta edycja. Celem konkursu jest promocja zachodniopomorskiej wsi, jako miejsca wypoczynku, poprzez szeroko rozumiany rozwój usług tworzących produkty turystyki wiejskiej oraz agroturystyki.

W ramach konkursu tytuł oraz certyfikat: „Zachodniopomorska Wieś Turystyczna” otrzymały już następujące wsie: Morzyczyn/Zieleniewo (gmina Kobylanka), Trzęsacz (gmina Rewal), Przelewice (gmina Pyrzyce) w 2010 roku, wsie: Grzybowo i Dźwirzyno (gmina Kołobrzeg), Drzewiany (gmina Bobolice), Barnimie (gmina Drawno), Brzesko (gmina Pyrzyce) w 2011 roku oraz wsie: Siemczyno i Stare Drawsko (gmina Czaplinek) oraz Szwecja (gmina Wałcz) w roku 2012.

czytaj więcej »

Poplenerowy Wernisaż Malarski

25.06.2013

14:15

ckis CustomCentrum Kultury i Sportu w Postominie zaprasza na poplenerowy wernisaż malarski w ramach spotkania ze sztuką. Wernisaż odbędzie się 26 czerwca 2013 r. o godzinie 18:00 w pensjonacie "Strażnica" w Jarosławcu (ul. Nadmorska 31).


 

czytaj więcej »

Piknik Rodzinny

20.06.2013

07:47

Dnia 14 czerwca 2013r. na terenie jeziora Pieńkowo odbył się PIKNIK RODZINNY uczniów kl. I b Szkoły Podstawowej w Postominie – święto mamy, taty i dziecka. Na początek dzieci zaprezentowały swoim rodzicom wiersze i piosenki, w których dziękowały i wyrażały jak ważnymi osobami w ich życiu są mama i tata. Uczniowie pokazali rodzicom jak biją dla nich ich serduszka, a na znak miłości i życzeń płynących prosto z serc wręczyli rodzicom własnoręcznie zrobione upominki. Na twarzach wielu rodziców widoczne było wzruszenie i duma ze swych pociech.

czytaj więcej »

Partnerska wizyta w Trinwillershagen

19.06.2013

08:52

Wzorowo układa się partnerska współpraca Gminy Postomino z niemiecką Gminą Trinwillerschagen. Za nami wspaniały wyjazd na Niemiecko-Polskie Dni Kultury i Ochrony Środowiska do tej zaprzyjaźnionej z nami i gościnnej gminy. W wymianie wzięli udział przedstawiciele władz gminnych, Gminnej Straży Pożarnej, Związku Myśliwych i po raz pierwszy delegacja Stowarzyszenia Pieńkowo-Pieńkówko „Razem- Lepiej”. Każda z grup uczestniczyła w programie, którego współorganizatorami były bliźniacze organizacje niemieckie. Jak co roku najliczniejszą grupę stanowili uczniowie Gimnazjum w Postominie wraz z opiekunami, na czele z panią dyrektor Haliną Wendą. Organizatorzy przewidzieli dla nas wspaniałe atrakcje.

czytaj więcej »

„W krainie talentów”

18.06.2013

09:15

W dniach 07-09.06 br. w Stanicy Harcerskiej „Leśna Polana” w Jarosławcu odbył się szósty, tematyczny Zlot Hufca ZHP Sławno, którego motywem przewodnim był szeroko rozumiany talent zuchów i harcerzy. Trzydniowa zbiórka, w której uczestniczyło blisko 220 osób, miała na celu podsumowanie mijającego roku harcerskiego oraz zaprezentowanie własnych pasji i umiejętności, a także przedstawienie najważniejszych osiągnięć gromad i drużyn. Zlot pod nazwą „W krainie talentów” rozpoczął się tradycyjnie apelem oraz ogniskiem, na którym jednostki z Dąbek, Kopnicy, Lejkowa, Niemicy, Ostrowca, Postomina, Sławna i Smardzewa w ciekawy sposób przedstawiły najistotniejsze fakty z codziennej pracy. Przy blasku ognia podsumowano również turniej mistrzowskiej drużyny naszego hufca. Po raz czwarty z rzędu mistrzowski tytuł oraz trofeum zwycięzcy trafił do 5 Środowiskowej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Wilki Morskie” w Smardzewie prowadzonej przez Druhnę pwd. Monikę Koszal. Tuż za „Wilkami Morskimi” na podium stanęły 18 Drużyna Harcerska im. Ratowników Morskich z Dąbek (drużynowa hm. Bożena Kupracz) i 27 Drużyna Harcerska „Zdobywcy” im. Jerzego Kukuczki z Ostrowca (drużynowy pwd. Marek Jarosz).

czytaj więcej »

Z wizytą w Tringswillershagen

11.06.2013

08:12

Pięcioosobowa delegacja stowarzyszenia „Razem lepiej” miała niezwykłą okazję uczestniczyć w zorganizowanej przez Gminę i Zespół Szkół wyprawie do partnerskiej, niemieckiej gminy Tringswillershagen.

Seniorzy z „Razem lepiej” zostali zaproszeni przez grupę niemieckich seniorów, którzy gościli u nas jesienią i wywieźli miłe wrażenia oraz chęć do współpracy.

Głównym jednak celem wyjazdu grupy młodzieży z opiekunami z ZS w Postominie, strażaków, myśliwych, radnych i seniorów było uświetnienie uroczystości otwarcia miejscowego Parku Ekologicznego, posadzenie polskich drzewek w części, którą można nazwać zakątkiem przyjaźni Postomina i Tringswillershagen.

Nasza delegacja była pod wielkim wrażeniem przedsięwzięcia, jakim był ten piękny projekt – widać było wielkie zaangażowanie mieszkańców i władz lokalnego samorządu.
 

czytaj więcej »

W nagrodę...

11.06.2013

08:08

... za aktywne uczestnictwo w zajęciach świetlic środowiskowych dzieci ze Staniewic i Postomina miały możliwość wyjechać na wycieczkę krajoznawczo-kulturalną.

Blisko 50 osób obejrzało w Dolinie Charlotty Krainę Bajek, dzieci z zainteresowaniem obserwowały małe zoo i chociaż żubry były wielkie, to największe wrażenie uczyniły małe małpy.

Po plenerowych wrażeniach uczestnicy obu świetlic zasiedli w fotelach Multikina, aby obejrzeć film 3D „Tajemnica Zielonego Królestwa”. Wspaniały film poruszający problemy ekologii, ingerencji człowieka w świat przyrody, świetna fabuła, plenery – super zabawa.
 

czytaj więcej »

Nocne świetlicowanie w Staniewicach

29.05.2013

12:49

Dzieci lubią poznawać i doznawać czegoś nowego, innego, tajemniczego. Jest to dla nich odkrywcze, poznawcze, ciekawe. Jest to też nauka pewnych zachowań – dotychczas nieznanych - jak zorganizować sobie miejsce przeznaczone do spania, jak zadbać o siebie w innych, niż domowych, warunkach, jak zachować się, gdy zgaśnie światło i wychowawca powie: dobranoc.

Taki cel przyświecał opiekunkom Świetlicy Środowiskowej w Staniewicach: Teresie Rysztak i Hannie Matuszczak. Po konsultacjach z dyrekcją miejscowej szkoły i rodzicami swych podopiecznych zorganizowały „Pierwsze nocne świetlicowanie”.

Dzieci przygotowały się znakomicie, zaplanowały zajęcia i menu. Panie, z obopólną radością, realizowały plan działań. Były więc niezwykłe zawody sportowe: rzut skarpetką do kosza, rzut naleśnikiem, tańczący beret, jajka na łyżce – „do zmordowania przeciwnika”. Wszyscy byli wygrani, wszyscy starali się wykonać jak najlepiej swoje zadania.
 

czytaj więcej »

III Przegląd Twórczości Artystycznej Przedszkolaków

29.05.2013

11:51

Dzień Rodzica w Świetlicy Środowiskowej w Królewie

29.05.2013

11:40

Jak co roku jednym z najważniejszych zadań Świetlicy Środowiskowej w Królewie jest zorganizowanie obchodów Dnia Rodzica. Nie można przecenić takich chwil, w których spotykają się pokolenia i chcą wspólnie spędzać czas, razem bawić się i łączyć siły w sportowej rywalizacji.

Niespodzianką dla mam i tatusiów były piękne życzenia, wierszyki i kwiatki z bibuły wykonane na zajęciach świetlicowych.
 

czytaj więcej »

Dzień Mamy i Taty w Świetlicy Środowiskowej w Pieszczu

29.05.2013

11:35

Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Pieszczu zaprosiły swoich rodziców na wspaniałą uroczystość z okazji ich święta. Przygotowały przedstawienie, na które składały się wiersze i piosenki ku czci rodziców. Całości dopełniły życzenia z dedykacjami przygotowane własnoręcznie na zajęciach plastycznych.

Jak co roku nie zabrakło konkursów i niespodzianek. Ku zaskoczeniu rodziców nie było „ kalamburów”, konkursów sprawnościowych i zagadek matematycznych. Królował taniec. Wszyscy rodzice, którzy oczywiście zgłosili się do konkursu „na ochotnika”, zatańczyli własne układy do melodii „Rudy rydz”. Następnie dzieci oklaskami głosowały, która osoba zinterpretowała utwór najciekawiej. Wielkie brawa zebrali po kolei wszyscy uczestnicy i zgodnie wszyscy wygrali. Najważniejsza jest przecież zabawa.
 

czytaj więcej »

Wędrujące czytające babcie

24.05.2013

12:29

Stowarzyszenie „Razem lepiej” realizuje projekt „Akademia Zmysłów”, gdzie jednym z zadań jest przeprowadzenie spotkań z małymi dziećmi, wspólne czytanie i zabawy.
Panie: Ewa Bylczyńska-Safader, Barbara Borucka, Stanisława Krajewska, Ludwika Manuszewska, Teresa Rysztak i Panowie: Henryk Manuszewski i Józef Rysztak przybyli do Przedszkola w Korlinie, aby zaprezentować utwory literackie i zabawy tematyczne związane z zagrodą wiejską.
 

czytaj więcej »

„Zerówkowe” wspomnienia z wycieczki

24.05.2013

12:24

W maju dzieci z oddziału przedszkolnego  wraz z kolegami z klas I-III  Społecznej Szkoły Podstawowej w Korlinie w ramach realizacji Szkolnego Programu Profilaktycznego uczestniczyły w wycieczce do Swołowa. Wycieczka była współfinansowania ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Postominie.

Pełne wrażeń po wizycie w Gospodarstwie Agroturystycznym Pasieka „Wędrowna Barć" w Krzemienicy przelewały swoje emocje w prace plastyczne malowane farbami. „Zielona lekcja" poprowadzona przez panią Grażynę Onisiewicz pobudziła dziecięcą wyobraźnię...i oto wzdłuż  budynku szkoły „zaroiło się" od pracowitych 5-o i 6-latków...

czytaj więcej »

Teresa Zofia Super Zośką

23.05.2013

08:11

Już po raz drugi Stowarzyszenie „Razem lepiej” było organizatorem lokalnej promocji aktywnej kobiety wiejskiej podczas spotkania pełnego zmysłów pn. „Zochy – gospochy”.

Celem tej imprezy było pokazanie, że żyją wśród nas wspaniałe panie – młode, starsze i te wcześniej urodzone, które potrafią się śmiać, cieszyć życiem, są uzdolnione artystycznie i mają dar kulinarny. Tak właśnie zaprezentowało się 15 mieszkanek gminy Postomino.

Spotkanie odbyło się przy Centrum Kultury i Sportu, honorowy patronat nad tym działaniem objął Wójt Gminy Postomino, przygrywał Paweł Cichy, występowali Pieńkowianie, a kobiety…. „szalały”. Niezwykle miłymi gośćmi byli p. Janusz Bojkowski – Wójt Gminy oraz p. Anna Kalinowska – skarbnik gminy. Swoje stoisko miały też panie z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, które nie tylko przygotowały konkurencję „Zocha bezpieczna”, ale także udzielały konsultacji i odpowiedzi na indywidualne zapytania obecnych na spotkaniu.

czytaj więcej »

Brudna plaża czwartym klasom nie zagraża!

17.05.2013

14:17

Pod takim hasłem w ramach edukacji proekologicznej dnia 17 maja 2013 roku Gmina Postomino zorganizowała przemarsz uczniów klas czwartych plażą w miejscowości Jarosławiec od opaski do kanału Głownica. Podczas spaceru została przeprowadzona akcja sprzątania plaży mająca na celu uświadomienie dzieciom, że ochrona środowiska jest obowiązkiem każdego człowieka. Akcja to także kształtowanie umiejętności współdziałania w zespole.

czytaj więcej »

Biblioteka Przestrzenią dla Kreatywnych

17.05.2013

09:47

W dniach 8 – 15 maja obchodziliśmy Tydzień Bibliotek – ogólnopolski program promowania czytelnictwa, bibliotek oraz bibliotekarzy, którego inicjatorem jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Z tej okazji Biblioteka Publiczna w Postominie zorganizowała wiele imprez, zabaw w bibliotece. Program miał na celu podkreślanie roli bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa polskiego. Gościliśmy Przedszkolaków oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Postominie, jak również naszych wiernych Czytelników, którzy są z nami od zawsze. Dziękujemy Wam za wspólną zabawę.
Poniżej galeria ze spotkań.

czytaj więcej »

V Marsz na azymut

13.05.2013

15:27

10 maja br., po przybyciu do Stanicy Harcerskiej „Leśna Polana” w Jarosławcu patroli uczestniczących w V Marszu na azymut o Puchar Komendanta Placówki Straży Granicznej w Darłowie, zorganizowano apel inauguracyjny, na którym Komendant Hufca ZHP im. WOP w Sławnie hm. Ryszard Sobczak wspólnie z funkcjonariuszami SG przywitali zgromadzone drużyny i przedstawili program rajdu. Na trasie marszu drużyny miały do wykonania szereg różnorodnych zadań, które przyniosły harcerzom wiele radości, ale także pozwoliły wykazać się umiejętnościami i sprawnością fizyczną, np. strzelanie z wiatrówki do tarczy, łapanie balonu napełnionego wodą, tor przeszkód na plaży i tzw. darts.

czytaj więcej »
123456789...21

camera2018 uprawy-rolne-szkody-postomino placowka-wsparcia-dziennego czysta-gmina-2018 zadania-kulturalne

Przekaż 1% w gminie Postominow gminie Postomino

unia-europejska     akty-normatywne  ochrona-brzegu-morskiego-jaroslawiec24.plKarta dużej rodzinyzpp dzialaj-lokalnie


prawa-punktuinformacyjne

System SMS

12.07.2018

08:30

sms

Chcesz otrzymywać smsy o ostrzeżeniach pogodowych, o zbliżających się imprezach, a może przypomnienia o płatnościach np. podatku? Wybierz kategorię otrzymywanych wiadomości i zapisz się do bezpłatnego gminnego systemu SMS.

czytaj więcej »

Od Bałtyku po Kaszuby

13.12.2016

12:58

baner_aplikacja

czytaj więcej »

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:07

1- klosnik

Zakończenie budowy ciągu pieszo-jezdnego z chodnikiem przy budynku wielorodzinnym w Kłośniku. Teren utwardzono kostką brukową gr. 8cm oraz wykonano jego odwodnienie.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:06

2-tyn

Powstała altana rekreacyjna w miejscowości Tyń. Altana o powierzchni 38,5 mwyposażona w cztery ławostoły. Posadzkę wykonano z betonowej kostki brukowej.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:05

3-jaroslawiec

Jarosławiec cieszy się nowym miejscem wypoczynku dla odwiedzających i mieszkańców. Przy zejściu nr. 5 Gmina Postomino wykonała zagospodarowanie rekreacyjne, na którym w latach ubiegłych prowadzona była działalność gastronomiczna.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:04

4-lesna

Zakończono przebudowę ul. Leśnej i Piaskowej umożliwiającej przejezdność i dojście do poszczególnych posesji w tej części Jarosławca. Pozwoli to na uporządkowanie i poprawę bezpieczeństwa przejazdu i przejścia.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:04

5-jezierzany

Przebudowa odcinka drogi powiatowej w Jezierzanach

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:03

6-placzabawpostomino

Plac zabaw w Postominie

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:02

7-jaroslawiec-plaza

3 ha nowej plaży w Jarosławcu

Centrum Kultury i Sportu Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Szept Postomina

Elektroniczna mapa gminy Postomino Akty Normatywne System Informacji Przestrzennej gminy Postomino

Międzynarodowy Bieg Po Plaży - Jarosławiec Gmina Postomino z lotu ptaka - zobacz piękne widoki Zaprzyjaźnione gminy

Projekt i wykonanie 2014 Maxus Net Communications & eLoJ project.
Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Postomino (C) Copyright 2015

W tym roku zimy nie będzie, ale za to będzie koncert!!!

zbigniew wodecki