Przejdz do BIP ckis34 szept-34 gpk-34 Przejdź do facebook Przejdź do Elektronicznej Skrzynki Podawczej - ePUAP Drukuj Przejdź do lokalizacji Przejdź do Kontakt

25.01.2019

12:42

zima 3

25.01.2019

12:41

zima 2

25.01.2019

12:40

zima 1

10.10.2018

08:07

baner-pazdziernik2018

Kategoria: kultura

Świąteczne zajęcia w Rusinowie

28.11.2016

09:55

foto_11_2016 (1)Pierwszy dzień zajęć za nami. W piątek, 25 listopada, spotkaliśmy się, aby wspólnie i w miłym gronie tworzyć ozdoby świąteczne, głównie bombki oklejane drucikami kreatywnymi. Daliśmy radę, chociaż skręcanie drucików to długa i monotonna praca, ale końcowy efekt jest super. Powstały piękne bombki które ozdobią nasze domy i choinki na nadchodzące święta. Dziękuje wszystkim którzy tak kreatywnie zechcieli spędzić z nami czas.

czytaj więcej »

DKK dla Dzieci pierwsze spotkanie za nami

24.11.2016

14:50

foto 1Dnia 16.11.2016r. w Bibliotece Publicznej w Postominie odbyło się pierwsze spotkanie miłośników literatury dziecięcej w Dyskusyjnym Klubie Książki dla Dzieci. Na spotkaniu Klubowicze poznali książkę Jujji Wieslander „Mama Mu czyta". Przezabawna historia o ciekawej świata Mamie Mu, która doskonali swoją umiejętność czytania i jej gderliwym przyjacielu Panu Wronie, postanawiającym napisać książkę.

czytaj więcej »

Konkurs na wykonanie Najpiękniejszej Kartki i Anioła Bożonarodzeniowego

22.11.2016

12:14

kartkawitecznaSerdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Postomino małych i dużych do wzięcia udziału w konkursie ogłoszonym przez Centrum Kultury i Sportu oraz Gminą Komisję Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Postominie pt. "Najpiękniejsza Kartka i Aniołek Bożonarodzeniowy".

Konkurs ten umożliwia zaprezentowanie talentów artystycznych rozwijanie zainteresowań plastycznych inspirowanych zwyczajami i tradycjami Świat Bożego Narodzenia oraz stworzenie możliwości prezentacji tej twórczości.

Zapraszamy do zaprezentowania swoich pomysłów.

Maria Lech-Szajner

Najbliższe dwa "Piątki z kulturą"...

14.11.2016

15:27

nagłówek Włdca LalekW najbliższy piątek serdecznie zapraszamy na spektakl pt. "Słupski Chłopczyk", kóry odbędzie się w piątek 18 listopada 2016r. o godz. 10.00 na Sali Wielofunkcyjnej w Postominie. Wstęp Bezpłatny.

 

czytaj więcej »

Nowość w Bibliotece Publicznej w Postominie - rusza DKK!

07.11.2016

09:03

logo dkk maleeBiblioteka Publiczna w Postominie przygotowała dla młodych czytelników nową ofertę. Od listopada ruszamy z  Dyskusyjnym Klubem Książki dla Dzieci, którego inicjatorem jest  Instytut Książki. W ramach Klubu planujemy raz w miesiącu  spotkania z młodymi czytelnikami w wieku od 6-10 lat, na których będziemy wspólnie czytać, poznawać ciekawą literaturę dla dzieci, dyskutować o książkach, poznawać nowych autorów a ponadto malować, wycinać, główkować, tworzyć, a przy tym świetnie się bawić. Zachęcamy gorąco. Gwarantujemy  dobrą zabawę kulturalną.

czytaj więcej »

Biblioteka zaraża czytaniem...

24.10.2016

11:33

biblioteka 119 października w Bibliotece Publicznej w Postominie odbyło się spotkanie z dziećmi z IV kl. wraz z wychowawcą Maciejem Pominkiewiczem ze Szkoły Podstawowej w Postominie. Uczniowie poznali obsługę katalogu elektronicznego oraz zasady korzystania z wypożyczalni i czytelni biblioteki. Nieodzowną częścią naszych wszystkich spotkań jest prezentacja i czytanie ciekawych książek.

czytaj więcej »

Spotkanie z podhalańskim gawędziarzem Józefem Pitoniem

13.10.2016

07:45

jozef 76 października Biblioteka Publiczna w Postominie zorganizowała spotkanie z Józefem Pitoniem uznawanym za jednego z najlepszych gawędziarzy podhalańskich . Popularyzatorem folkloru góralskiego, autorem książek tj. „Moje bajdy", „Naski świat", „Holni ludzie", „Drzewiej i dziś". Nasz Gość z wielką pasją i humorem opowiadał o kulturze góralskiej panującej wśród tatrzańskich górali. Odbył się pokaz strojów góralskich oraz pokaz tańca góralskiego.

czytaj więcej »

CKiS wznawia zajęcia taneczne i zajęcia gry na gitarze

06.10.2016

07:44

plakat ZAJECIA BreakDance 2016 Centrum Kultury i Sportu w Postominie wznawia zajęcia taneczne Break Dance (instruktor: Marcin Grzybowski) oraz zajęcia gry na gitarze klasycznej, które prowadzone będą przez Dominikę Lesner.

Szczegóły na plakatach:

czytaj więcej »

Biblioteka czyta dzieciom

05.10.2016

15:04

foto29 września obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania, który został ogłoszony przez Polską Izbę Książki, w nawiązaniu do rozpoczętej w czerwcu 2001r. kampanii „Cała Polska czyta dzieciom".

Z tej okazji w czwartek 29 września Biblioteka Publiczna w Postominie zorganizowała głośne czytanie w czterech oddziałach przedszkolnych w Postominie. Z książka pełną ciepła, dobrego humoru i z przekazem edukacyjnym wyruszyłyśmy z „misją" do przedszkoli. W oddziałach 5-6 latków dzieci wysłuchały opowiadań o przygodach Tappiego i Chichotka z książki „Tappi i wspaniała przyjaźń" Marcina Mortki.

czytaj więcej »

Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek

19.09.2016

17:37

logo-bn-2016-09Biblioteka Publiczna w Postominie wzięła po raz kolejny udział w programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek” . Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasza biblioteka otrzymała dotację w wysokości 4700,00. Dzięki otrzymanej dotacji księgozbiór biblioteki wzbogacił się o 208 nowości wydawniczych.

Serdecznie zapraszamy!!!

czytaj więcej »

Czytanie na śniadanie i na podwieczorek

28.06.2016

07:35

czytanie (2)Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej” zachęca do wspólnego czytania. Chcemy pokazać, że w naszej gminie we wszystkich wioskach, koloniach, świetlicach i domach – CZYTAMY. Spotkania na trawie, na piknikach, czy gdzie sobie wymarzymy sprzyjają kontaktom z pięknym słowem pisanym.

czytaj więcej »

Konkurs na projekt okładki książki

21.06.2016

07:36

logo-bibliotekaBiblioteka Publiczna w Postominie zaprasza dzieci do wzięcia udziału w konkursie na rysunek na okładkę książki Margarett Borroughdame „Jesień plecień - album wierszy jesiennych dla dzieci" organizowanym przez Wydawnictwo MBBooks. Do udziału w nim zaproszone są wszystkie dzieci korzystające z bibliotek szkolnych lub publicznych, nie starsze niż te, które w roku szkolnym 2015/2016 ukończyły edukację w III klasie szkoły podstawowej.

czytaj więcej »

II Gminny Konkurs Wiedzy o Gminie Postomino już za nami…

15.06.2016

11:11

konkurs (4)W dniu 10 czerwca 2016 r. o godz. 11.00 w budynku Zespołu Szkół w Pieszczu odbył się konkurs wiedzy o gminie Postomino dla uczniów szkół podstawowych pod honorowym patronatem Wójta Gminy Postomino Janusza Bojkowskiego. Chęć udziału w konkursie zgłosiły 3 drużyny: z Zespołu Szkół w Jarosławcu, Szkoły Podstawowej w Staniewicach oraz Zespołu Szkół w Pieszczu.

Uczniowie musieli wykazać się znajomością położenia gminy, jezior i rzek występujących na jej terenie, miejscowości znajdujących się w gminie oraz historii Szeptu Postomina.

czytaj więcej »

Akcja Bookcrossing - uwalniamy książki w bibliotece

15.06.2016

08:08

IMG 6092Bookcrossing to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, również w miejscach celowo utworzonych, tzw. półkach bookcrossingowych po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Biblioteka Publiczna w Postominie prowadzi akcję uwalniania książek od 1 czerwca. Zapraszamy Państwa do przekazywania przeczytanych książek do naszej biblioteki. W naszej ofercie mamy ponad 100 książek do uwolnienia. Gorąco zapraszamy i zachęcamy do lektury!

czytaj więcej »

Gminny Festyn Rodzinny już 5 czerwca

31.05.2016

12:30

Festyn RodzinnySerdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na Gminny Festyn Rodzinny, który odbędzie się 5 czerwca o godz. 14.00 na placu dożynkowym w Postominie. W programie m.in. konkursy, spektakl teatralny dla dzieci, iluzjonista, zumba dla dzieci, kucyki,  dmuchańce i wiele innych atrakcji.

czytaj więcej »

Tydzień Bibliotek - inspiracji ciąg dalszy

18.05.2016

13:37

biblioZ okazji „TYGODNIA BIBLIOTEK" w ramach promocji czytelnictwa Biblioteka Publiczna w Postominie zorganizowała kolejne zajęcia dla dzieci z klasy Ib z ZS w Postominie. Uczniowie wysłuchali fragmentu książki P. Choroszczaka „Przygody Leonka- Szalone wakacje na wsi". Opowiadanie pełne humoru i szalonych pomysłów bohaterów książki rozbawiło młodych czytelników. Po lekturze nasi goście rozwiązali wielki test wiedzy z literatury dziecięcej otrzymując 100 % poprawnych odpowiedzi. Wiedza dzieci na temat poznanych bajek była imponująca i w nagrodę każdy uczeń otrzymał , niepowtarzalny dyplom Mistrza Literatury Dla Dzieci.

czytaj więcej »

Tydzień Bibliotek - Biblioteka inspiruje

12.05.2016

07:42

biblioteka 12W dniach 8-15 maja 2016 r. odbyła się XIII edycja programu Tygodnia Bibliotek. Celem programu jest promowanie czytelnictwa, podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa. Z tej okazji gościliśmy w naszej bibliotece dzieci z I a z ZS z Postomina wraz z wychowawczynią Panią Hanną Matuszczak.

Dla uczniów przygotowaliśmy drużynowe zabawy z literaturą , quiz literacki ,kalambury i oczywiści nie mogło zabraknąć czytania!!!. Dzieci wysłuchały dowcipnego opowiadania z Najnowszych przygód Mikołajka w tłumaczeniu Barbary Grzegorzewskiej. Spotkanie odbyło się w duchu pozytywnej rywalizacji i wspaniałej atmosfery.

czytaj więcej »

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

04.05.2016

12:34

dzien-ksiazki 623 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich -święto organizowane w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

Biblioteka Publiczna w Postominie gościła dzieci z Oddziału Przedszkolnego kl. „0" ze Szkoły Podstawowej w Postominie wraz z wychowawczynią p. Krystyną Gąsiorowską.

W ramach promocji czytelnictwa i rozbudzania miłości do książek przedszkolaki wysłuchały zabawnego opowiadania o łakomym Kubusiu Puchatku. Odbyła się również pogadanka na temat czytania. Ważnym punktem spotkania było uświadomienie dzieciom, dlaczego warto czytać książki. W drugiej części spotkania odbyły się twórcze warsztaty papierowe, na których przedszkolaki wykonały według własnych i podpowiedzianych projektów nietypowe zakładki do książek. Na koniec spotkania za wspaniałą twórczość plastyczną i wzorową postawę przedszkolaka , każdy otrzymał kolorowy balonowy kwiatek.

czytaj więcej »

Rajd Rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz” - IV edycja już w maju 29.05.2016 r.

29.04.2016

10:49

logoBiblioteka Publiczna w Postominie serdecznie zaprasza na rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz". Odjazdowy Bibliotekarz to akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto lub okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić wiosenne popołudnie w gronie osób o podobnych pasjach. Zaplanuj z nami majową niedziele i spędź z nami miło i aktywnie czas.

czytaj więcej »

Promocja czytelnictwa

26.04.2016

10:54

1 (3)8.04.2016r. na zaproszenie Pani Hanny Matuszczak wychowawczyni klasy  I A  z Zespołu Szkół w Postominie odbyło się spotkanie czytelnicze promujące czytelnictwo. Zajęcia  prowadziła Justyna Piorunowska  pracownik  Biblioteki Publicznej w Postominie. Uczniowie wysłuchali opowiadania  Zofii Staneckiej „Basia i słodycze”, które w dowcipny sposób  ukazało  skutki  obżarstwa. Przygody Basi pomagają dziecku zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych.

czytaj więcej »
123456...27

camera2018 uprawy-rolne-szkody-postomino placowka-wsparcia-dziennego czysta-gmina-2018 zadania-kulturalne

Przekaż 1% w gminie Postominow gminie Postomino

unia-europejska     akty-normatywne  ochrona-brzegu-morskiego-jaroslawiec24.plKarta dużej rodzinyzpp dzialaj-lokalnie


prawa-punktuinformacyjne

System SMS

12.07.2018

08:30

sms

Chcesz otrzymywać smsy o ostrzeżeniach pogodowych, o zbliżających się imprezach, a może przypomnienia o płatnościach np. podatku? Wybierz kategorię otrzymywanych wiadomości i zapisz się do bezpłatnego gminnego systemu SMS.

czytaj więcej »

Od Bałtyku po Kaszuby

13.12.2016

12:58

baner_aplikacja

czytaj więcej »

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:07

1- klosnik

Zakończenie budowy ciągu pieszo-jezdnego z chodnikiem przy budynku wielorodzinnym w Kłośniku. Teren utwardzono kostką brukową gr. 8cm oraz wykonano jego odwodnienie.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:06

2-tyn

Powstała altana rekreacyjna w miejscowości Tyń. Altana o powierzchni 38,5 mwyposażona w cztery ławostoły. Posadzkę wykonano z betonowej kostki brukowej.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:05

3-jaroslawiec

Jarosławiec cieszy się nowym miejscem wypoczynku dla odwiedzających i mieszkańców. Przy zejściu nr. 5 Gmina Postomino wykonała zagospodarowanie rekreacyjne, na którym w latach ubiegłych prowadzona była działalność gastronomiczna.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:04

4-lesna

Zakończono przebudowę ul. Leśnej i Piaskowej umożliwiającej przejezdność i dojście do poszczególnych posesji w tej części Jarosławca. Pozwoli to na uporządkowanie i poprawę bezpieczeństwa przejazdu i przejścia.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:04

5-jezierzany

Przebudowa odcinka drogi powiatowej w Jezierzanach

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:03

6-placzabawpostomino

Plac zabaw w Postominie

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:02

7-jaroslawiec-plaza

3 ha nowej plaży w Jarosławcu

Centrum Kultury i Sportu Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Szept Postomina

Elektroniczna mapa gminy Postomino Akty Normatywne System Informacji Przestrzennej gminy Postomino

Międzynarodowy Bieg Po Plaży - Jarosławiec Gmina Postomino z lotu ptaka - zobacz piękne widoki Zaprzyjaźnione gminy

Projekt i wykonanie 2014 Maxus Net Communications & eLoJ project.
Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Postomino (C) Copyright 2015

W tym roku zimy nie będzie, ale za to będzie koncert!!!

zbigniew wodecki