Przejdz do BIP ckis34 szept-34 gpk-34 Przejdź do facebook Przejdź do Elektronicznej Skrzynki Podawczej - ePUAP Drukuj Przejdź do lokalizacji Przejdź do Kontakt

25.01.2019

12:42

zima 3

25.01.2019

12:41

zima 2

25.01.2019

12:40

zima 1

10.10.2018

08:07

baner-pazdziernik2018

Kategoria: kultura

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w bibliotece

26.04.2016

10:51

ksiazki (7)Dnia 2 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto, które ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Jak co roku Biblioteka Publiczna w Postominie  włączyła  się do obchodów tego święta i zorganizowała zajęcia czytelniczo - artystyczne dla dzieci. Uczestnikami zajęć były dzieci z oddziału przedszkolnego z Zespołu Szkół Społecznych w Korlinie wraz z wychowawczynią Panią Barbarą Kwiatek.

czytaj więcej »

"Piątek z Kulturą" dla najmłodszych - relacja

20.04.2016

14:11

aW piątek 15 kwietnia br. na sali wielofunkcyjnej przy Centrum Kultury i Sportu w Postominie odbył się "Piątek z Kulturą", lecz tym razem dla najmłodszych. Nowy Teatr ze Słupska przedstawił sztukę pt. "Brzechwo Landia". Scenariusz napisany jest na podstawie wierszy Jana Brzechwy.  Grupa 180 "maluchów" po zakończeniu spektaklu opuściła salę z wielkim uśmiechem na ustach. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z tego wydarzenia.

czytaj więcej »

Wyniki Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Okładka mojej ulubionej książki"

19.04.2016

08:41

obDnia 14 kwietnia 2016 roku w Centrum Kultury i Sportu w Postominie rozstrzygnięto etap gminny konkursu Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Zespołów Plastycznych Dzieci i Młodzieży pt. „Okładka mojej ulubionej książki". Powołana przez Dyrektora Centrum Kultury i Sportu w Postominie komisja dokonała oceny pod względem plastycznym oraz zgodności z tematyką prac konkursowych i ustaliła następujące wyniki:

czytaj więcej »

"Piątek z Kulturą" wersja dla najmłodszych...

04.04.2016

15:06

aCentrum Kultury i Sportu w Postominie zaprasza dzieci w piątek 15 kwietnia br. o godz. 11.00 na sztukę pt. "Brzechwo Landia". Scenariusz skierowanej dla najmłodszych sztuki napisany jest na podstawie wierszy Jana Brzechwy. Zaprezentują ją aktorzy Słupskiego "Nowego Teatru" im. Witkacego.  Opłata za wejście na występ to jedyne 10zł. Więcej informacji na poniższym plakacie. Serdecznie zapraszamy!

czytaj więcej »

Gościna przy jajeczku

25.03.2016

11:55

przy-jajeczku (1)Uczestnicy Świetlicy Środowiskowej „Razem lepiej” w Staniewicach mieli niezwykłą przyjemność gościć Panią Zofię Długońską, jedną ze starszych, bardzo aktywnych mieszkankę tej wioski.

Podczas spotkania p. Zofia opowiadała, jakie w czasach jej młodości panowały zwyczaje wielkanocne i jak barwiono pisanki. Dzieci były pod wrażeniem informacji, że Święta w przeszłości kojarzyły się z wielkimi porządkami (również po zimie) zarówno w domu, obejściu i wsi, a stół wielkanocny był o wiele skromniejszy niż dzisiaj. Wykorzystywano naturalne barwniki do jaj, by móc potem te jajka zjeść. Pani Zofia przekazała też swój wierszyk i Wielkanocy.

czytaj więcej »

Jajcarski dzień w stowarzyszeniu

25.03.2016

09:41

stowarzyszenie (4)Miłą tradycją stają się spotkania wielkanocne. W stowarzyszeniu połączyliśmy je z przywitaniem wiosny. Oprócz sympatycznego nastroju, obfitego – jak zwykle – stołu, poznawaliśmy nową technikę zdobienia jaj. Ewa Bylczyńska-Safader zaprezentowała jak można wykorzystać resztki lakierów do paznokci i zrobić z nich bajecznie kolorowe pisanki.

czytaj więcej »

Artyści GAMMY wyróżnieni

24.03.2016

14:35

IMG_0381 Podczas Sesji Rady Gminy Postomino w dniu 23 marca 2016 roku młodym artystom Pracowni Sztuk Pięknych GAMMA wręczono nagrody specjalne Wójta Gminy Postomino za szczególne osiągnięcia w dziedzinie sztuk plastycznych. Za całokształt ponad 6 letniego dorobku artystycznego wyróżniono:

czytaj więcej »

Wyniku Konkursu na Najpiększniejszą Kartę i Zwierzątko Wielkanocne

22.03.2016

14:10

fotoW dniu 18 marca 2016 roku w Centrum Kultury i Sportu w Postominie rozstrzygnięto konkurs na Kartkę Wielkanocną i Wielkanocne zwierzątko. Jury w składzie: Renata Zielonka – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Postominie, Mirosława Lemtis –Gawęda – Sekretarz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Postominie, Marek Leśniewski – Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Postominie.

 

czytaj więcej »

Zimowe konkursy Hufca ZHP

07.03.2016

08:47

1Trwające od stycznia do lutego konkursy tematyczne zaproponowane przez Komendę Hufca ZHP Sławno dobiegły końca. Jury pod przewodnictwem hm. Anny Cichawy spośród trzydziestu siedmiu prac wybrało te, które najbardziej odpowiadały zapisom regulaminów. W kategorii gromad zuchowych, gdzie zadaniem było wykonanie zabawki z surowców wtórnych, pierwsze miejsce zajęła praca Karoliny Jarosz, Mai Karlikowskiej oraz Nikoli Hutman z Próbnej Gromady Zuchowej „Kosmiczna Gromada” w Ostrowcu.

czytaj więcej »

"Wieczór z humorem" jako kolejna odsłona "Piątków z Kulturą"

01.03.2016

08:35

aW piątek 19 lutego br. na sali wielofunkcyjnej przy Centrum Kultury i Sportu w Postominie odbyła się tym razem humorystyczna odsłona spotkań z cyklu "Piątki z Kulturą". Na postomińskiej scenie wystąpił Teatr "Władcy Lalek" ze sztuką pt. "Vendetta a la Kobietta" oraz kabaret DKD w nowym repertuarze, który do łez rozbawił zgromadzoną publiczność. Relacja zdjęciowa poniżej.

czytaj więcej »

Konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną i Wielkanocne zwierzątko

01.03.2016

08:24

krolikCentrum Kultury i Sportu w Postominie oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Postominie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na Najpiękniejszą Kartkę i Zwierzątko Wielkanocne. Prace dostarczyć należy do siedziby Centrum Kultury i Sportu w Postominie do dnia 16 marca 2016 r. Szczegółowy regulamin i metryczka konkursowa poniżej.

REGULAMIN KONKURSU

METRYCZKA KONKURSOWA

Magia teatru

24.02.2016

14:37

Magia teatruPonad stuosobowa grupa „młodych artystów” i ich opiekunów z gminy Postomino wyjechała do Teatru Nowego w Słupsku na spektakl „Doktor Dolittle i przyjaciele”.

Jeszcze przed oczyma mamy „prawie profesjonalne” popisy aktorskie podczas I Gminnego Przeglądu Form Artystycznych „Nie dla uzależnień”, a tu już spotkanie z prawdziwą sztuką w prawdziwym teatrze. Wszyscy uczestnicy tego wyjazdu to osoby, które grały lub przygotowały, pracowały nad swoimi prezentacjami.

czytaj więcej »

Dzień braterstwa

24.02.2016

14:33

DMB 2016 22 lutego, w sto pięćdziesiątą dziewiątą rocznicę urodzin Roberta Baden-Powella, na wyjątkowej zbiórce spotkali się instruktorzy sławieńskiego Hufca ZHP, by uczestniczyć w radosnym święcie – Dniu Myśli Braterskiej.

Zbiórkę rozpoczęła swoją gawędą o mocy i wadze przyjaźni komendantka hufca hm. Barbara Sobczak. Dziękując zebranym za ich codzienną służbę, zwróciła się z apelem, aby nadal pozostawali wzorem dla innych i nadal wychowywali młode pokolenie w oparciu o wartości, jakie niesie ze sobą Prawo oraz Przyrzeczenie Harcerskie.

czytaj więcej »

Zapraszamy na pierwszy w tym roku "Piątek z Kulturą" - tym razem z humorem

17.02.2016

10:17

piątek nagłówekCentrum Kultury i Sportu w Postominie serdecznie zaprasza na pierwszy w tym roku "Piątek z Kulturą" - pt. Wieczór na Wesoło, który odbędzie się 19 lutego br. na sali wielofunkcyjnej w Postominie. Na scenie wystąpią aktorzy "Teatru Władca Lalek" w komediowym spektaklu "Vendetta a La Kobietta" oraz Kabaret DKD z nowym repertuarem.

czytaj więcej »

Żywioły szalały

12.02.2016

09:35

zywiol (1)w Świetlicy Wiejskiej we Wszędzieniu, którą pani sołtys udostępniła Postomińskiemu Stowarzyszeniu „Razem lepiej” na uroczyste podsumowanie projektu „GAZ do dechy” współfinansowanego przez Gminę Postomino.

Uczestnicy Gminnej Akademii Zmysłów, której Honorowym Rektorem był Wójt Gminy Janusz Bojkowski, w sposób – jak zwykle – niezwykły, przygotowali się do uroczystości wręczenia dyplomów honoris licencjatus. Honorowy i pracowity dziekan – Teresa Rysztak – podsumowała i doceniła wysiłki swych podopiecznych. Trzyletni cykl edukacyjny zakończony został poważnym egzaminem teoretycznym, natomiast obrona pracy licencjackiej polegała na zademonstrowaniu w zespole swych umiejętności artystycznych, kulinarnych i fizycznych, czyli swojej aktywności społecznej.
 

czytaj więcej »

Kraina z Lodu

10.02.2016

12:59

kraina-z-lodu (8)Dnia 04.02.2016 r. w Bibliotece Publicznej w Postominie odbyło się przedstawienie „Kraina z Lodu” w wykonaniu Teatru Fantazja. "Kraina z Lodu" to przepiękna historia dwóch sióstr opowiadająca o sile, jaką niesie ze sobą miłość i więź rodzinna. Przedstawienie o ogromnym ładunku dobrego humoru wszystkim bardzo się podobało.

czytaj więcej »

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w gminie

02.02.2016

13:49

fotoJuż od kilku lat Gmina Postomino włącza się w Ogólnopolską akcję zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundusze z tegorocznej akcji zbierane były na „Na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorów". Nad przebiegiem zbiórki czuwał zarejestrowany sztab organizacyjny przy Centrum Kultury i Sportu w Postominie. W ciągu całego dnia prowadzone były zbiórki do puszek oraz szereg imprez, których celem było zintegrowanie jak największej liczby osób. W tym roku przy porywistym wietrze i marznącym deszczu ZEBRALIŚMY 20.364,80 zł pobijając rekord z 2015 roku.

Pierwsze rozgrywki odbyły się na sali sportowej Zespołu Szkół w Pieszczu. Do rywalizacji przystąpiły trzy drużyny siatkarskie: UKS „Czarni” Pieszcz, sołectwo Jarosławiec i drużyna „Mrówka” Ronino. Zawodnicy „Czarnych” okazali się niezwyciężeni, wygrali dwa mecze, co dało im zwycięstwo w turnieju. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Ronina. Ostatnie miejsce na podium przypadło zawodnikom z Jarosławca. Wszystkie drużyny otrzymały Puchary Dyrektora Centrum Kultury i Sportu w Postominie oraz Certyfikaty WOŚP.

czytaj więcej »

Kraina z Lodu w bibliotece!

28.01.2016

14:44

logo-bibliotekaBiblioteka Publiczna w Postominie serdecznie zaprasza dzieci na interaktywny spektakl pod tytułem „Kraina z lodu" w wykonaniu Teatru Fantazja. Przedstawienie odbędzie się w Bibliotece Publicznej w Postominie dnia 4.02.2016 roku o godzinie 9:00. Wstęp wolny. Prosimy o potwierdzenie przybycia pod numerem tel. 59 846 44 44 . Serdecznie zapraszamy

czytaj więcej »

Konkurs w Bibliotece Publicznej w Postominie

27.01.2016

12:47

booksBiblioteka Publiczna w Postominie zaprasza do udziału w konkursie „Najaktywniejszy Czytelnik Roku 2016”. Aby wziąć udział w naszym konkursie wystarczy zapisać się do nas i duuużo czytać.

Szczegóły w regulaminie dostępnym tutaj.

Czas trwania konkursu: od 4.01.2016 r. do 31.12.2016 r.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Zapraszamy.

Najaktywniejszy Czytelnik 2015 roku - wyniki

27.01.2016

12:39

bpJuż po raz 10-ty Biblioteka Publiczna w Postominie była organizatorem konkursu czytelniczego „Najaktywniejszy Czytelnik Roku" . W konkursie wzięło udział 435 Czytelników. Dnia 12.01.2016r. Jury wytypowało najaktywniejszych Czytelników naszej biblioteki w trzech kategoriach wiekowych oraz wyróżniło 9 Czytelników:

Tytuł Najaktywniejszego Czytelnika 2015 Roku uzyskali:

czytaj więcej »
1234567...27

camera2018 uprawy-rolne-szkody-postomino placowka-wsparcia-dziennego czysta-gmina-2018 zadania-kulturalne

Przekaż 1% w gminie Postominow gminie Postomino

unia-europejska     akty-normatywne  ochrona-brzegu-morskiego-jaroslawiec24.plKarta dużej rodzinyzpp dzialaj-lokalnie


prawa-punktuinformacyjne

System SMS

12.07.2018

08:30

sms

Chcesz otrzymywać smsy o ostrzeżeniach pogodowych, o zbliżających się imprezach, a może przypomnienia o płatnościach np. podatku? Wybierz kategorię otrzymywanych wiadomości i zapisz się do bezpłatnego gminnego systemu SMS.

czytaj więcej »

Od Bałtyku po Kaszuby

13.12.2016

12:58

baner_aplikacja

czytaj więcej »

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:07

1- klosnik

Zakończenie budowy ciągu pieszo-jezdnego z chodnikiem przy budynku wielorodzinnym w Kłośniku. Teren utwardzono kostką brukową gr. 8cm oraz wykonano jego odwodnienie.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:06

2-tyn

Powstała altana rekreacyjna w miejscowości Tyń. Altana o powierzchni 38,5 mwyposażona w cztery ławostoły. Posadzkę wykonano z betonowej kostki brukowej.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:05

3-jaroslawiec

Jarosławiec cieszy się nowym miejscem wypoczynku dla odwiedzających i mieszkańców. Przy zejściu nr. 5 Gmina Postomino wykonała zagospodarowanie rekreacyjne, na którym w latach ubiegłych prowadzona była działalność gastronomiczna.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:04

4-lesna

Zakończono przebudowę ul. Leśnej i Piaskowej umożliwiającej przejezdność i dojście do poszczególnych posesji w tej części Jarosławca. Pozwoli to na uporządkowanie i poprawę bezpieczeństwa przejazdu i przejścia.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:04

5-jezierzany

Przebudowa odcinka drogi powiatowej w Jezierzanach

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:03

6-placzabawpostomino

Plac zabaw w Postominie

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:02

7-jaroslawiec-plaza

3 ha nowej plaży w Jarosławcu

Centrum Kultury i Sportu Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Szept Postomina

Elektroniczna mapa gminy Postomino Akty Normatywne System Informacji Przestrzennej gminy Postomino

Międzynarodowy Bieg Po Plaży - Jarosławiec Gmina Postomino z lotu ptaka - zobacz piękne widoki Zaprzyjaźnione gminy

Projekt i wykonanie 2014 Maxus Net Communications & eLoJ project.
Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Postomino (C) Copyright 2015

W tym roku zimy nie będzie, ale za to będzie koncert!!!

zbigniew wodecki