Przejdz do BIP ckis34 szept-34 gpk-34 Przejdź do facebook Przejdź do Elektronicznej Skrzynki Podawczej - ePUAP Drukuj Przejdź do lokalizacji Przejdź do Kontakt

25.01.2019

12:42

zima 3

25.01.2019

12:41

zima 2

25.01.2019

12:40

zima 1

10.10.2018

08:07

baner-pazdziernik2018

Kategoria: kultura

Konkurs świąteczny Hufca ZHP Sławno rozstrzygnięty

26.01.2016

08:01

1Chociaż Święta Bożego Narodzenia już za nami, to mieliśmy okazję powrotu do nich i do podsumowania konkursu skierowanego do zuchów, harcerzy oraz harcerzy starszych Hufca ZHP Sławno. Główny cel tego przedsięwzięcia to przede wszystkim kultywowanie tradycji, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań plastycznych.

czytaj więcej »

10-te Urodziny Klubu Morsów "WIKING" - fotorelacja

26.01.2016

07:42

P1280662 Large W miniony weekend w Jarosławcu swoje 10-te urodziny obchodził Postomiński Klub Morsów "Wiking". Poniżej przedstawiamy relację zdjęciową z dwudniowych obchodów. Szczegółowa relacja wkrótce.

czytaj więcej »

Przy wigilijnym stole

22.12.2015

11:12

wigilia (8)Kolejny raz Postomińskie Stowarzyszenie „Razem lepiej” oraz sołtys Maria Lech Szajner i miejscowa społeczność spotkali się przy wigilijnym stole w Świetlicy Wiejskiej we Wszędzieniu.

W pięknie udekorowanej sali spotkali się życzliwi sobie ludzie, którzy chcieli się podzielić radością, dobrym słowem, sercem i opłatkiem. To był dla wielu wzruszający moment. Gośćmi honorowymi były panie wicewójt Aleksandra Kurek oraz miejscowa radna Agnieszka Ludwikowska, a błogosławieństwa udzielił i wspólną modlitwę poprowadził ksiądz proboszcz Andrzej Bagiński.

czytaj więcej »

Wyniki konkursu „ZAPOBIEGAJMY POŻAROM”

18.12.2015

11:22

DSCN0006Dobiegł końca etap gminny edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „ZAPOBIEGAJMY POŻAROM". Ogółem wpłynęło 175 prac ze szkół, świetlic wiejskich i środowiskowych, przedszkoli oraz pracowni plastycznych z terenu gminy Postomino.

czytaj więcej »

Mikołajki w bibliotece

10.12.2015

12:59

mikolaj w bibliotece 9Dnia 7.12.2015r. Bibliotekę Publiczną w Postominie odwiedziły dzieci z klas Ia i Ib z Zespołu Szkół w Postominie wraz z wychowawczyniami p. Hanną Matuszczak oraz p. Beatą Wiórko. Przy migoczącej choince i w świątecznym klimacie odczytano dzieciom świąteczną przygodę Kubusia Puchatka. W tym szczególnym czasie chcieliśmy zapoznać Czytelników z literaturą ciepłą, emocjonalną, rozwijającą empatię, której motywem przewodnim są Święta Bożego Narodzenia.

czytaj więcej »

„Dziękuję , ja się nie truję”, czyli I Gminny Przegląd Form Artystycznych „Nie dla uzależnień"

07.12.2015

12:40

nie truje - zdjecie (7)Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych była organizatorem I Gminnego Przeglądu Form Artystycznych „Nie dla uzależnień” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Janusza Bojkowskiego. Impreza odbyła się 4 grudnia w Wielofunkcyjnej Sali Widowiskowej przy Centrum Kultury w Postominie.

Młode pokolenie narażone jest na liczne i poważne zagrożenia. Ich liczba i rozmaitość wymogła na troskliwych dorosłych działania, które chociażby ograniczały lub nie dopuszczałyby do kontaktu ze szkodliwymi substancjami. Badania socjologów potwierdzają, że z roku na rok wzrasta liczba młodych ludzi stykających się z piciem, paleniem, narkotykami, dopalaczami i agresją. Jak wynika ze zrealizowanych w 2014 r. międzynarodowych badań wśród młodzieży szkolnej aż 43% uczniów piło alkohol w wieku 11 – 14 lat, natomiast wśród 15 latków  już aż 72% spożywało napoje alkoholowe w minionym roku. Te cyfry są wielce zatrważające. Proces uzależnienia u młodego człowieka następuje szybko i niesie wiele upośledzeń, prowadzi do zachowań ryzykownych, groźnych dla zdrowia i życia, zakłóca proces rozwojowy.

czytaj więcej »

Światowy Dzień Pluszowego Misia

01.12.2015

11:42

mis (4)26 listopada Bibliotekę Publiczną  w Postominie odwiedziły dzieci z Zespołu Szkół w Pieszczu klasy 0-III. W trakcie spotkania  uczniowie zapoznali się z  historią powstania pluszowych misiów oraz  wysłuchały opowiadania o łakomczuchu Kubusiu Puchatku. Spotkanie urozmaicono  o zabawę w kalambury literackie, z którą  dzieci fantastycznie sobie poradziły.

czytaj więcej »

Roztańczone, rozśpiewane

01.12.2015

11:39

tance (3)Członkowie i sympatycy Postomińskiego Stowarzyszenia „Razem lepiej”, realizując zadanie publiczne w zakresie wspierania działań kulturalnych przez Gminę Postomino, zorganizowali wycieczkę do Koszalina na wspaniałe widowisko muzyczno-taneczne „Rewię Forever” w wykonaniu Teatru Sabat Małgorzaty Potockiej.

czytaj więcej »

Konkurs na Najpiękniejszą Kartkę i Ozdobę Bożonarodzeniową

27.11.2015

14:14

P1150988 Large Centrum Kultury i Sportu w Postominie oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Postominie ogłasza konkurs na „Najpiękniejszą kartkę i ozdobę Bożonarodzeniową". Celem konkursu jest umożliwienie uczestnikom zaprezentowania swojego talentu artystycznego, rozwijanie zainteresowań plastycznych inspirowanych zwyczajami i tradycjami Świąt Bożego Narodzenia oraz stworzenie możliwości prezentacji ich dokonań twórczych. Uczestnikami konkursu mogą być dzieci i młodzież, podopieczni świetlic wiejskich i świetlic środowiskowych oraz szkół i placówek z terenu Gminy Postomino.

czytaj więcej »

Zapraszamy na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „ZAPOBIEGAJMY POŻAROM"

27.11.2015

14:12

P1150974 Large Centrum Kultury i Sportu w Postominie zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Zapobiegajmy Pożarom". Organizatorem konkursu jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej i Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie – na szczeblu wojewódzkim, ze Starostwem Powiatowym w Sławnie– na szczeblu powiatowym i z Centrum Kultury i Sportu w Postominie – na szczeblu gminnym. Tematyka konkursu obejmuje udział jednostek straży pożarnych w akcjach ratowniczo – gaśniczych, zwalczaniu klęsk żywiołowych, ekologicznych oraz w szkoleniu, zawodach, działalności prewencyjnej, kulturalnej i historię pożarnictwa. Na prace czekamy do 10 grudnia 2015r.

czytaj więcej »

Radośnie, z łopotem

13.11.2015

11:14

radosnie (5)Tradycyjnie już – od początku istnienia Postomińskiego Stowarzyszenia „Razem lepiej”, dawniej Stowarzyszenia na rzecz rozwoju i aktywności Pieńkowo – Pieńkówko „Razem lepiej” – członkowie tej grupy i sympatycy spotykają się, by w niekonwencjonalny sposób uczcić kolejną rocznicę odzyskania niepodległości.

Tak było też i tym razem. Mimo mało sprzyjającej pogody stowarzyszenie zaprosiło wszystkich chętnych do Pokojowego Marszu Radości. Po krótkiej rozgrzewce na zewnętrznej siłowni przy Zespole Szkół w Postominie, pochód z łopotem biało-czerwonych flag ruszył w kierunku Centrum Kultury i Sportu.

czytaj więcej »

Dzień Postaci z Bajek

12.11.2015

12:39

bajki1 6Dnia 5 listopada nasza bibliotekę odwiedziły dzieci z Oddziału Przedszkolnego 0 b w Postominie z wychowawczynią Panią Ewą Kulczak – Leśniewską. Dzień Postaci z Bajek to wspaniała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, wykazały się dużą znajomością bajek, a przygotowane dla nich zagadki i quizy literackie rozwiązywali bezbłędnie. Nie zabrakło również czytania, poznaliśmy zabawną przygodę Kubusia Puchatka, którą odczytała Pani dyrektor Biblioteki Publicznej w Postominie Renata Zielonka.

czytaj więcej »

Jesienna pora

21.10.2015

11:50

jesienna-pora (2)sprzyja refleksji nad mijającym czasem, a chwil wytchnienia od codziennej krzątaniny szukamy wśród pięknych „okoliczności przyrody”, korzystając z ostatnich ciepłych dni.

Taki cel przyświecał członkom Postomińskiego Stowarzyszenia „Razem lepiej”, którzy spotkali się tym razem w tzw. „Hubertówce” w Radosławiu w siedzibie Koła Łowieckiego „Jurand ze Spychowa”.

czytaj więcej »

Bezpłatna nauka j. angielskiego

29.09.2015

14:11

Biblioteka Publiczna w Postominie zaprasza serdecznie na bezpłatne zapisy na naukę języka angielskiego. Szczegóły w Bibliotece lub pod numerem tel. 59 846 44 44. Zapraszamy!

czytaj więcej »

Pożegnanie wakacji w Pieńkowie

02.09.2015

10:14

pozegnanie wakacji (10)Mimo plakatów, ciekawego i bogatego programu – nie było zbyt wielu chętnych pieńkowian do żegnania wakacji.

Sołtys i rada sołecka – realizując gminny program profilaktyczny – zorganizowali rowerowy piknik rekreacyjny w przedostatnim wakacyjnym dniu.

Dopisała pogoda, grupa „studentów”, którzy wspólnie z dziećmi, bawili się w niezwykłe konkurencje, zdobywali nagrody i poznawali ciekawe zakamarki naszej gminy. Były rzuty, mokra piłka, slalom trzeźwego węża, wieszanie prania i mnóstwo śmiechu. Najwięcej braw zebrała p. Helena Skrzeczowska, która mając 74 lata, bawiła się jak dziecko.

czytaj więcej »

Nowości wydawnicze w bibliotece

31.08.2015

10:08

logoBiblioteka Publiczna w Postominie wzięła po raz kolejny udział w programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek” . Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasza biblioteka otrzymała dotację w wysokości 4690,00. Dzięki otrzymanej dotacji księgozbiór biblioteki wzbogacił się o 183 nowości wydawnicze.

Serdecznie zapraszamy!!!

czytaj więcej »

Koncert Lemon w Jarosławcu

18.08.2015

14:15

koncert - lemon15 sierpnia 2015 r. w Jarosławcu odbył się Koncert Zespołu Lemon, który został poprzedzony występem charyzmatycznej grupy rockowej Transsexdisco.

Zwycięzcy 3 edycji talent show Must Be The Music zgromadzili na placu bałtyckim rzesze fanów, którzy cenią sobie nietuzinkowe brzmienie, emocjonalne kompozycje oraz szczere teksty. Słuchaczy w wyjątkowy nastrój wprowadził zachwycający głos lidera zespołu – Igora Herbuta, a także melancholijne brzmienie skrzypiec oraz dźwięki instrumentów klawiszowych. Jarosławiecka publiczność przekonała się, że Lemon to wybuchowa mieszanka wywołująca skrajne emocje – od wzruszenia po ekscytację. W sobotnią noc, w Jarosławcu zabrzmiały największe hity zespołu m.in. „Będę z Tobą”, „Napraw”, „Wkręceni” czy „Scarlett”. Nie zabrakło także zabawnych anegdot z „życia” zespołu.

czytaj więcej »

Spotkania senioralne

17.08.2015

08:34

spotkanie senioralne (2)Zapraszamy mieszkańców gminy w wieku starszym na zajęcia tematyczne w Klubie Aktywnego Seniora.

Najbliższe spotkanie poświęcone będzie rehabilitacji ruchowej osób starszych. Zajęcia prowadzi specjalista fizjoterapeuta Maciej Pominkiewicz. Najbliższe spotkanie w środę – godz. 1500 w Centrum Kultury i Sportu w Postominie.

Kolejne spotkania z dietetykiem, kosmetyczką i rekreacyjne zgodnie z harmonogramem.

czytaj więcej »

V Festiwal Twórczości Artystycznej Przedszkolaków

04.08.2015

15:07

dzieciW dniu 12 czerwca tego roku odbył się już V Festiwal Twórczości Artystycznej Przedszkolaków, po raz pierwszy na deskach sceny Sali Wielofunkcyjnej w Postominie. W tegorocznym Przeglądzie wzięły udział przedszkolaki z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu Gminy Postomino, oprócz przedszkolaków z Zespołu Szkół z Jarosławca.

Pierwszym etapem przeglądu, jak co roku był konkurs plastyczny pt. „Moja rodzina i ja”, zorganizowany w ramach kampanii „Postaw na rodzinę”, jaką prowadzi Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Postominie. Nagrody ufundowane przez GKRPA w Postominie oraz CKiS w Postominie zostały wręczone podczas Festiwalu w postaci książek i upominków oraz dyplomów.

czytaj więcej »

Wybory Psa Wczasowego

04.08.2015

12:46

piesW dniu 26 lipca 2015 r. w Jarosławcu odbyły się XI Wybory Psa Wczasowego „Jarosławiecki Champion 2015”. Wybory rozstrzygnięto na placu przy letniej scenie na ul. Nadmorskiej. W czasie tegorocznej imprezy zorganizowano też konkurs rysunkowy „Pies moich marzeń”. W konkursie udział wzięło 26 dzieci. Po wykonaniu wspaniałych rysunków wszyscy uczestnicy otrzymali gromkie brawa od publiczności. Nie było gorszych ani lepszych – wszyscy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami ufundowanymi przez Centrum Kultury i Sportu w Postominie oraz firmę CURWER ze Słupska.

czytaj więcej »
12345678...27

camera2018 uprawy-rolne-szkody-postomino placowka-wsparcia-dziennego czysta-gmina-2018 zadania-kulturalne

Przekaż 1% w gminie Postominow gminie Postomino

unia-europejska     akty-normatywne  ochrona-brzegu-morskiego-jaroslawiec24.plKarta dużej rodzinyzpp dzialaj-lokalnie


prawa-punktuinformacyjne

System SMS

12.07.2018

08:30

sms

Chcesz otrzymywać smsy o ostrzeżeniach pogodowych, o zbliżających się imprezach, a może przypomnienia o płatnościach np. podatku? Wybierz kategorię otrzymywanych wiadomości i zapisz się do bezpłatnego gminnego systemu SMS.

czytaj więcej »

Od Bałtyku po Kaszuby

13.12.2016

12:58

baner_aplikacja

czytaj więcej »

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:07

1- klosnik

Zakończenie budowy ciągu pieszo-jezdnego z chodnikiem przy budynku wielorodzinnym w Kłośniku. Teren utwardzono kostką brukową gr. 8cm oraz wykonano jego odwodnienie.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:06

2-tyn

Powstała altana rekreacyjna w miejscowości Tyń. Altana o powierzchni 38,5 mwyposażona w cztery ławostoły. Posadzkę wykonano z betonowej kostki brukowej.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:05

3-jaroslawiec

Jarosławiec cieszy się nowym miejscem wypoczynku dla odwiedzających i mieszkańców. Przy zejściu nr. 5 Gmina Postomino wykonała zagospodarowanie rekreacyjne, na którym w latach ubiegłych prowadzona była działalność gastronomiczna.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:04

4-lesna

Zakończono przebudowę ul. Leśnej i Piaskowej umożliwiającej przejezdność i dojście do poszczególnych posesji w tej części Jarosławca. Pozwoli to na uporządkowanie i poprawę bezpieczeństwa przejazdu i przejścia.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:04

5-jezierzany

Przebudowa odcinka drogi powiatowej w Jezierzanach

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:03

6-placzabawpostomino

Plac zabaw w Postominie

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:02

7-jaroslawiec-plaza

3 ha nowej plaży w Jarosławcu

Centrum Kultury i Sportu Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Szept Postomina

Elektroniczna mapa gminy Postomino Akty Normatywne System Informacji Przestrzennej gminy Postomino

Międzynarodowy Bieg Po Plaży - Jarosławiec Gmina Postomino z lotu ptaka - zobacz piękne widoki Zaprzyjaźnione gminy

Projekt i wykonanie 2014 Maxus Net Communications & eLoJ project.
Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Postomino (C) Copyright 2015

W tym roku zimy nie będzie, ale za to będzie koncert!!!

zbigniew wodecki