Przejdz do BIP ckis34 szept-34 gpk-34 Przejdź do facebook Przejdź do Elektronicznej Skrzynki Podawczej - ePUAP Drukuj Przejdź do lokalizacji Przejdź do Kontakt

25.01.2019

12:42

zima 3

25.01.2019

12:41

zima 2

25.01.2019

12:40

zima 1

10.10.2018

08:07

baner-pazdziernik2018

O gminie Postomino

   Gmina Postomino położona miedzy Ustką a Darłowem jest jednym ze znaczących obszarów turystycznych Polskiego Wybrzeża ze względu na bogate walory naturalne, mikroklimat i dostęp do Morza Bałtyckiego. Elementy atrakcyjności turystycznej gminy generują zainteresowanie ze strony turystów krajowych i zagranicznych. Turystyka staje się główną dziedziną gospodarki naszej gminy. Czyste środowisko sprawia, że zaliczana jest do „Zielonych Płuc Polski”. Pas wybrzeża gminy o długości 15 km tworzą przepiękne wydmy porośnięte sosnowymi i mieszanymi lasami.

   Wizytówką gminy jest Jarosławiec – malownicza miejscowość kusząca niezapomnianymi zachodami słońca, bogactwem lasów oraz specyficznym klimatem. Jest to systematycznie rozwijający się ośrodek nadmorski, rangi krajowej, posiadający dobrze rozwiniętą infrastrukturę noclegową i gastronomiczną, oferującą szeroki przekrój cen, standardu i zakresu świadczonych usług.

   W Jarosławcu znajduje się najnowocześniejszy i jeden z największych w Europie kompleks basenów rekreacyjnych z podgrzewaną wodą, który od maja do września stanowi jedną z wielu atrakcji turystycznych gminy. Tegoroczną nowością Jarosławca jest jedyny na polskim wybrzeżu całoroczny stok narciarski pod dachem, gdzie można uczyć się i doskonalić umiejętności narciarskie i snowboardowe.

   Mieszkańcy gminy Postomino oferują turystom wypoczynek m.in.: w czarownych zagrodach agroturystycznych, przytulnych pokojach gościnnych, stylowych domkach letniskowych, jak również w przepięknych ośrodkach wczasowych, w których coraz częściej trafiamy na szeroką ofertę z zakresu usług odnowy biologicznej i zabiegów kosmetycznych. W każdym z tych miejsc spotkają się Państwo z życzliwością, gościnnością i radosnym uśmiechem.

   Turyści Naszej Gminy mogą poznać jej urokliwe zakątki w trakcie długich spacerów - szlakami pieszymi, podczas przejażdżki rowerowej - szlakami rowerowymi, jak również w trakcie spływu po rzece Wieprza – szlakiem kajakowym. Wody powierzchniowe Gminy Postomino to także jeziora. Największe to Wicko będące dawną zatoka morską, oddzielone od morza piaszczystymi mierzejami. Na jego tafli corocznie odbywają się Międzynarodowe Regaty Modeli Sterowanych Radiem, a w roku 2013 po raz pierwszy Mistrzostwa Świata. Kolejnym jeziorem jest Marszewo o kryształowo czystej wodzie. W akwenie tym można zaznać relaksu pływając rowerem wodnym czy wpław pod bacznym okiem Ratowników WOPR. Jezioro Pieńkowo natomiast jest niezastąpione dla miłośników wędkarstwa.

   Na terenie gminy Postomino, a szczególnie w Jarosławcu, prowadzony jest szereg różnych imprez mających na celu uprzyjemnienie i uatrakcyjnienie spędzenia urlopu wczasowiczom.

   Prezentując niezaprzeczalne uroki naszej gminy gorąco zapraszam do jej odwiedzenia – bo warto. Wspaniałe morskie powietrze, klifowe wybrzeże z pięknymi plażami i czystą wodą – nadmorskie sosnowe lasy – wyjątkowo malownicze trasy rowerowe, a także zabytki naszej nadmorskiej perły – Jarosławca – z pewnością będą atrakcjami na długo chowanymi w Państwa pamięci.

Zapraszam do nadmorskiej Gminy Postomino.

Janusz Bojkowski
Wójt Gminy Postomino
 

camera2018 uprawy-rolne-szkody-postomino placowka-wsparcia-dziennego czysta-gmina-2018 zadania-kulturalne

Przekaż 1% w gminie Postominow gminie Postomino

unia-europejska     akty-normatywne  ochrona-brzegu-morskiego-jaroslawiec24.plKarta dużej rodzinyzpp dzialaj-lokalnie


prawa-punktuinformacyjne

System SMS

12.07.2018

08:30

sms

Chcesz otrzymywać smsy o ostrzeżeniach pogodowych, o zbliżających się imprezach, a może przypomnienia o płatnościach np. podatku? Wybierz kategorię otrzymywanych wiadomości i zapisz się do bezpłatnego gminnego systemu SMS.

czytaj więcej »

Od Bałtyku po Kaszuby

13.12.2016

12:58

baner_aplikacja

czytaj więcej »

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:07

1- klosnik

Zakończenie budowy ciągu pieszo-jezdnego z chodnikiem przy budynku wielorodzinnym w Kłośniku. Teren utwardzono kostką brukową gr. 8cm oraz wykonano jego odwodnienie.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:06

2-tyn

Powstała altana rekreacyjna w miejscowości Tyń. Altana o powierzchni 38,5 mwyposażona w cztery ławostoły. Posadzkę wykonano z betonowej kostki brukowej.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:05

3-jaroslawiec

Jarosławiec cieszy się nowym miejscem wypoczynku dla odwiedzających i mieszkańców. Przy zejściu nr. 5 Gmina Postomino wykonała zagospodarowanie rekreacyjne, na którym w latach ubiegłych prowadzona była działalność gastronomiczna.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:04

4-lesna

Zakończono przebudowę ul. Leśnej i Piaskowej umożliwiającej przejezdność i dojście do poszczególnych posesji w tej części Jarosławca. Pozwoli to na uporządkowanie i poprawę bezpieczeństwa przejazdu i przejścia.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:04

5-jezierzany

Przebudowa odcinka drogi powiatowej w Jezierzanach

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:03

6-placzabawpostomino

Plac zabaw w Postominie

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:02

7-jaroslawiec-plaza

3 ha nowej plaży w Jarosławcu

Centrum Kultury i Sportu Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Szept Postomina

Elektroniczna mapa gminy Postomino Akty Normatywne System Informacji Przestrzennej gminy Postomino

Międzynarodowy Bieg Po Plaży - Jarosławiec Gmina Postomino z lotu ptaka - zobacz piękne widoki Zaprzyjaźnione gminy

Projekt i wykonanie 2014 Maxus Net Communications & eLoJ project.
Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Postomino (C) Copyright 2015

W tym roku zimy nie będzie, ale za to będzie koncert!!!

zbigniew wodecki