Przejdz do BIP ckis34 szept-34 gpk-34 Przejdź do facebook Przejdź do Elektronicznej Skrzynki Podawczej - ePUAP Drukuj Przejdź do lokalizacji Przejdź do Kontakt

25.01.2019

12:42

zima 3

25.01.2019

12:41

zima 2

25.01.2019

12:40

zima 1

10.10.2018

08:07

baner-pazdziernik2018

Kategoria: świetlice

Ziołowa herbatka dla babci i dziadka

28.01.2016

13:55

db (2)Tradycyjnie – zgodnie z przekonaniem i kalendarzem – dzieci ze Świetlicy Środowiskowej „Razem lepiej” w Staniewicach wspólnie z wychowawcami zaprosiły swoich „dziadków” na świetlicowe popołudnie przy babce i herbatce. Dodatkowo zaproszone zostały seniorki ze Stowarzyszenia „Razem lepiej”, które są zawsze miłymi gośćmi w tej placówce.

Dzieci wygłosiły piękne słowa o bohaterach tego spotkania, odśpiewały tradycyjne sto lat i wręczyły własnoręcznie wykonane laurki, serca i korale.

czytaj więcej »

Dzień Babci i Dziadka we Wszedzieniu

27.01.2016

09:55

etykiet adzien dzaika i nbabciuW dniu 22 stycznia br. w świetlicy wiejskiej we Wszedzieniu zorganizowano uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Na uroczystość przybyli zacni goście. Dzieci pod kierunkiem Pani świetliczanki zaprezentowały program artystyczny. Za co otrzymały ogromne brawa. Wnuczęta złożyły babciom i dziadkom najserdeczniej życzenia, wręczając własnoręcznie wykonane laurki oraz lampiony z decuquparzu, a następnie zaprosili na słodki poczęstunek. Ten dzień dał dużo radości i uśmiechu.

czytaj więcej »

Niezwykle smaczna lekcja życia

20.01.2016

13:23

smaczna lekcja (6)Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej „Razem lepiej” w Staniewicach, wspólnie ze swoimi koleżankami i kolegami z klasy, opuściły szkolne mury, po to, by poznać smak życia prawie dorosłego. Cel wyprawy to piękny dworek - restauracja Golikowo – usytuowana przy drodze krajowej nr 6. Tam, pod okiem przemiłej i fachowej kadry, poznawały tajniki własnoręcznie tworzonej pizzy. To nic, że mąka trochę się wysypała, że pot perlił się na czole – zapał przy gnieceniu ciasta, a później dekoracja, no i konsumpcja zrobionej własnoręcznie pizzy – wynagrodziły trud młodych rąk.

czytaj więcej »

Mikołajkowy Turniej w Piłkarzyki w Naćmierzu

05.01.2016

09:52

18 (2)Osiemnasty grudnia był pełen wrażeń dla uczestników świetlicy w Nacmierzu, ponieważ rozegraliśmy mega emocjonujący turniej w piłkarzyki. Najbardziej zaciekła walka rozegrała się pomiędzy Andżeliką, a Wiktorią o trzecie miejsce. Adrenalina i doping kibicujących uczestników podsycały emocje. Była ogromna radość wygranych i smutek przegranych. Takie są zasady nie każdy wygrywa aczkolwiek każdy z nas dał z siebie wszystko,walczył uczciwie i do końca. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i czekolady a zwycięzcy obowiązkowo medale. Dziękujemy pani sołtys za czekolady dla wszystkich uczestników turnieju a dla zwycięzców za słodkie paczki.

czytaj więcej »

Wigilia w świetlicy w Naćmierzu

05.01.2016

08:52

DSC_0649Nasza pierwsza świetlicowa wigilia.Wszyscy razem zasiedliśmy przy suto zastawionym stole.Choć czasem wiele nas dzieli to dzisiaj o tym nie pamiętaliśmy.Trzymając opłatek w dłoni życzyliśmy sobie zdrowia,szczęścia,powodzenia w tym naszym życiu które nie jest kolorowe i piękne tak jak byśmy chcieli.Przede wszystkim życzyliśmy sobie spełnienia marzeń bo przecież każdy z nas o czymś skrycie marzy .

czytaj więcej »

Wigilia na świetlicy w Rusinowie

28.12.2015

14:22

DSC_0593Kolejny raz wspólnie zasiedliśmy do stołu... o rok starsi... tak samo radośni... pełni życia i wiary kroczymy przez naszą codzienność z uśmiechem na twarzach. Życzymy wszystkim... wesołych... spokojnych i mega rodzinnych świąt bożego narodzenia. Mamy nadzieje, że mikołaj nie zapomni o nikim i wszystkie wymarzone prezenty znajdziecie pod choinką.

 

czytaj więcej »

Mikołajkowy Turniej w Piłkarzyki w Rusinowie

28.12.2015

13:04

117 grudnia w świetlicy w Rusinowie rozegraliśmy pierwszy Mikołajkowy Turniej w Piłkarzyki. Były mega emocje...nerwy...łzy z przegranej i ogromna radość z wygranej,były medale...dyplomy...gratulacje i wspólne zdjęcia uśmiechniętych zwycięzców... za rok powtórka,już nie możemy się doczekać, a wszystko to w nagrodę dla moich dzieciaków za to że przez cały rok uczestniczą w zajęciach świetlicowych.

 

czytaj więcej »

Świetlicowe Wesołych Świąt

23.12.2015

10:57

swietaW miłej, świątecznej atmosferze spotkały się dzieci ze Świetlicy Środowiskowej „Razem lepiej” w Staniewicach na wieczorze opłatkowym. Stół udekorowany został własnoręcznie wykonanymi ozdobami, był tradycyjny barszczyk z pasztecikami, makowiec i słodycze. Honorowymi gośćmi byli pracownicy szkoły, w której mieści się świetlica oraz pani dyrektor Bogumiła Roman Struś.

Po uroczystym podzieleniu się opłatkiem i konsumpcji potraw wigilijnych był czas na wspólne śpiewanie kolęd, naukę składania serwetek w choinkę i świąteczne kalambury.

czytaj więcej »

Spotkanie opłatkowe w Świetlicy Środowiskowej w Pieszczu

21.12.2015

07:44

wigilia (2)W rodzinnej ciepłej atmosferze pożegnano stary rok w Świetlicy Środowiskowej w Pieszczu. Najmłodsi uczestnicy przystroili choinkę. Starsi nakryli świątecznie stół. Wszyscy śpiewali kolędy i dzielili się opłatkiem. Po kolacji składającej się z barszczu, pasztecików, makowca i owoców Mikołaj wręczył dzieciom niewielkie słodkie upominki. Podczas spotkania panował wesoły nastrój.

czytaj więcej »

Wigilia w świetlicy w Królewie

21.12.2015

07:42

WIGILIA (5)Jak co roku wychowankowie ze Świetlicy Środowiskowej w Królewie zorganizowali spotkanie opłatkowe, na które zaprosili panią sołtys i zaangażowanych w pracę świetlicy rodziców. Na stole zagościły potrawy przyniesione przez panią sołtys, dzieci i zasponsorowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Postominie.

czytaj więcej »

Mikołajki w świetlicach

11.12.2015

07:33

mikolajki swietlice (7)Mikołajki w Świetlicach Środowiskowych w Pieszczu i Królewie to zawsze wspaniała okazja do wesołej zabawy. Praca w grupach i zajęcia plastyczne to jest to, w czym jesteśmy dobrzy. W tym roku okres przedświąteczny rozpoczęły mikołajkowe zajęcia grupowe polegające na wspólnym przygotowaniu elementów dekoracji pomieszczeń świetlicy oraz pomieszczeń stołówki szkolnej.

czytaj więcej »

„Cukierek albo psikus”

23.11.2015

11:57

1Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Królewie kolejny raz zaangażowały mieszkańców swojej miejscowości w halloweenowe szaleństwo. Zrobiły i wywiesiły plakaty o tym, że będą odwiedzać rodziny i zbierać cukierki.

Przyszły na zajęcia pomysłowo przebrane i pomalowane. W doskonałych humorach przebierańcy przeszli przez wieś wznosząc okrzyki „cukierek albo psikus”. Wszędzie czekały na nich słodycze i ciepły uśmiech. Doskonałej zabawie towarzyszyła świadomość, że dzieci bezpiecznie spędzają czas wolny i rozwijają swoje zdolności plastyczne i literackie.

czytaj więcej »

Zajęcia warsztatowe w Pieszczu

23.11.2015

11:53

6Jedną z form zajęć rozwijających zainteresowania plastyczne dzieci i młodzieży ze Świetlicy Środowiskowej w Pieszczu są zajęcia w grupach. Uczą one nie tylko technik plastycznych, ale również pozwalają zacieśniać przyjaźnie, uczą współpracy i odpowiedzialności za wspólne dzieło. Celem jesiennych warsztatów było wykonanie elementów dekoracji do stołówki szkolnej i pomieszczeń świetlicy.

czytaj więcej »

Smacznie i zdrowo w świetlicach

23.11.2015

11:50

9Jesienią w Świetlicach Środowiskowych w Pieszczu i Królewie prowadzone są cykliczne zajęcia na temat zdrowego odżywiania. MASTER CHEF – to program, który przypadł do gustu dzieciom i młodzieży z Pieszcza, ale wychowankowie z Królewa też potrafią gotować. Jednym z zadań warsztatowych w obu świetlicach było wykonanie ”Kanapki z pomysłem”. Praca przebiegała w mieszanych grupach, tak aby starsi uczyli młodszych.

czytaj więcej »

Pożegnanie wakacji

19.08.2015

09:51

14Aktywnie i interesująco pożegnały wakacje dzieci ze Świetlic Środowiskowych w Pieszczu, Postominie i Królewie. Przy pięknej, słonecznej pogodzie odbyła się wycieczka do Doliny Charlotty. Atrakcji było bardzo dużo. Spacer po Krainie Bajek, podziwianie zwierząt w ZOO oraz Wodnym ZOO, odwiedziny w Fokarium i oglądanie pokazu tresury tych przepięknych zwierząt.

czytaj więcej »

Recepta na niepogodę

19.08.2015

09:47

9Trudno uwierzyć, ale 30 lipca padał deszcz i temperatura powietrza nie przekraczała 15 stopni. Właśnie w takim dniu świetliczanie z Królewa, Postomina i Pieszcza wyjechali do Słupskiego Multikina. Dobrym sposobem na niepogodę okazał się film „ANT-MAN”. Był to film dla wszystkich. Powalał humorem i zaskakiwał zwrotami akcji.

czytaj więcej »

Debiut pod żaglami

17.08.2015

08:29

magola (2)By pływać po różnych wodach trzeba wykazać się wieloma istotnymi cechami, m.in.: odwagą, rozwagą, umiejętnością podejmowania trudnych i ryzykowanych decyzji, być otwartym i pokornym wobec praw natury. Ale od czegoś trzeba zacząć, trzeba spróbować swoich sił i możliwości, trzeba łyknąć wody i wiatru.

czytaj więcej »

Uczestnicy Świetlic Wiejskich na wyciecze w Runowie

04.08.2015

07:23

DSC 0442 Large27.06.2015r. Centrum Kultury i Sportu w Postominie zorganizowało wycieczkę do Runowa koło Lęborka. W wycieczce udział wzieli chętni uczestnicy zajęć popołudniowych ze świetlic wiejskich tj. Dzierżęcin, Kanin, Masłowice, Chudaczewo, Postomino, Rusinowo, Naćmierz, Wszędzień, Łącko, Pałowo, Pałówko, Nosalin i Wilkowice. Dzieci korzystały z Indiańskiej przygody, westernowych przeszkód i Survivalowych pionierek.

czytaj więcej »

Wakacje w świetlicach

27.07.2015

13:33

wakacje (3)W okresie wakacyjnym, jak co roku pracują świetlice środowiskowe. Młodzież i dzieci, które nie wyjeżdżają na kolonie mogą miło spędzić czas w gronie kolegów. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. Są to zajęcia plastyczne i sportowe, można też pobawić się zabawkami i pograć w gry towarzyskie. Wielką atrakcją są jednak wycieczki.

czytaj więcej »

Najaktywniejsi świetliczanie

27.07.2015

13:30

swietlice (3)Na półmetku programu realizowanego przez Świetlicę Środowiskową w Pieszczu podsumowano aktywność uczestników w zakresie działalności plastycznej, sportowej, na rzecz środowiska lokalnego i profilaktycznej. Nagrody otrzymali: Klaudia Majrowska, Emil Sil, Eryk Sirko i Daria Pasternak.

czytaj więcej »
123456...145

camera2018 uprawy-rolne-szkody-postomino placowka-wsparcia-dziennego czysta-gmina-2018 zadania-kulturalne

Przekaż 1% w gminie Postominow gminie Postomino

unia-europejska     akty-normatywne  ochrona-brzegu-morskiego-jaroslawiec24.plKarta dużej rodzinyzpp dzialaj-lokalnie


prawa-punktuinformacyjne

System SMS

12.07.2018

08:30

sms

Chcesz otrzymywać smsy o ostrzeżeniach pogodowych, o zbliżających się imprezach, a może przypomnienia o płatnościach np. podatku? Wybierz kategorię otrzymywanych wiadomości i zapisz się do bezpłatnego gminnego systemu SMS.

czytaj więcej »

Od Bałtyku po Kaszuby

13.12.2016

12:58

baner_aplikacja

czytaj więcej »

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:07

1- klosnik

Zakończenie budowy ciągu pieszo-jezdnego z chodnikiem przy budynku wielorodzinnym w Kłośniku. Teren utwardzono kostką brukową gr. 8cm oraz wykonano jego odwodnienie.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:06

2-tyn

Powstała altana rekreacyjna w miejscowości Tyń. Altana o powierzchni 38,5 mwyposażona w cztery ławostoły. Posadzkę wykonano z betonowej kostki brukowej.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:05

3-jaroslawiec

Jarosławiec cieszy się nowym miejscem wypoczynku dla odwiedzających i mieszkańców. Przy zejściu nr. 5 Gmina Postomino wykonała zagospodarowanie rekreacyjne, na którym w latach ubiegłych prowadzona była działalność gastronomiczna.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:04

4-lesna

Zakończono przebudowę ul. Leśnej i Piaskowej umożliwiającej przejezdność i dojście do poszczególnych posesji w tej części Jarosławca. Pozwoli to na uporządkowanie i poprawę bezpieczeństwa przejazdu i przejścia.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:04

5-jezierzany

Przebudowa odcinka drogi powiatowej w Jezierzanach

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:03

6-placzabawpostomino

Plac zabaw w Postominie

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:02

7-jaroslawiec-plaza

3 ha nowej plaży w Jarosławcu

Centrum Kultury i Sportu Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Szept Postomina

Elektroniczna mapa gminy Postomino Akty Normatywne System Informacji Przestrzennej gminy Postomino

Międzynarodowy Bieg Po Plaży - Jarosławiec Gmina Postomino z lotu ptaka - zobacz piękne widoki Zaprzyjaźnione gminy

Projekt i wykonanie 2014 Maxus Net Communications & eLoJ project.
Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Postomino (C) Copyright 2015

W tym roku zimy nie będzie, ale za to będzie koncert!!!

zbigniew wodecki