Przejdz do BIP ckis34 szept-34 gpk-34 Przejdź do facebook Przejdź do Elektronicznej Skrzynki Podawczej - ePUAP Drukuj Przejdź do lokalizacji Przejdź do Kontakt

25.01.2019

12:42

zima 3

25.01.2019

12:41

zima 2

25.01.2019

12:40

zima 1

10.10.2018

08:07

baner-pazdziernik2018

Kategoria: świetlice

Wwróżby na wesoło w Rusinowie i Naćmierzu

26.02.2015

11:27

Dzień św.Walentego to okazja do wróżb,oczywiście z małym przymrużeniem oka,bo czy się spełnią nikt nie wie ale może być przy tym wspaniała zabawa.Tak właśnie było u nas,wszystkie były powodem do ogromnej radości,wspólnie interpretowaliśmy każdą jedną bo przecież losowi trzeba troszeczkę pomóc.

czytaj więcej »

Strona internetowa Biblioteki Publicznej w Postominie

25.02.2015

13:39

Szanowni Czytelnicy, od dziś możecie przeglądać naszą stronę internetową pod adresem:

www.biblioteka.postomino.pl

Na stronie znajduje się również katalog on-line biblioteki, który został stworzony za pomocą programu bibliotecznego MAK+. Dzięki programowi istnieje możliwość przeglądania całego katalogu elektronicznego Biblioteki Publicznej w Postominie. Przez 3 lata trwało uzupełnianie katalogu. Na dzień dzisiejszy posiadamy 12 374 egzemplarze w bazie elektronicznej i jest on na bieżąco uzupełniany w nowości wydawnicze.Za pomocą programu możecie Państwo sprawdzić, czy dana książka jest w bibliotece oraz przejrzeć cały nasz księgozbiór.
 

czytaj więcej »

Przedszkolaki w bibliotece

25.02.2015

13:35

20 lutego Bibliotekę Publiczną w Postominie odwiedziły dzieci z oddziałów przedszkolnych z Zespołu Szkół w Postominie wraz z wychowawczyniami- Beatą Wiórko i Hanną Matuszczak. Dzieci poznały zasady funkcjonowania biblioteki oraz wysłuchały baśni o Jasiu i Małgosi. Dużą atrakcją dla przedszkolaków było przygotowanie pierników oraz słodkości, którymi udekorowały domek Baby Jagi. Domek wyglądał niezwykle smakowicie. Dzieci dumne ze swojego dzieła zostały obdarowane łakociami.

czytaj więcej »

Senioralny Dzień Chorego

24.02.2015

08:04

Członkowie Stowarzyszenia „Razem lepiej” odwiedzili pensjonariuszy Leśnego Dworku w Jarosławcu.

Podczas spotkania, w miłej atmosferze, był czas na wspólne rozmowy, wspomnienia i „zabawę”. Na tyle, na ile pozwalała kondycja przebywających tu osób było wspólne śpiewanie piosenek z lat młodości, elementy gimnastyki i śmiechoterapii.

czytaj więcej »

Biegowe Grand Prix 2015 - rozpoczynamy w Kołobrzegu

18.02.2015

08:14

logo gp 2015 nagłówek Nic tak nie niszczy organizmu jak bezczynność fizyczna, przed skutkami której najlepiej uciekać na własnych nogach. Bieganie to sport całkowicie indywidualny, wbrew pozorom nie należy do najprostszych zajęć, ale czasem wciąga na zawsze. Chcieć biegać to za mało, trzeba wiedzieć jak to robić. Chcących biegać jest dużo, próbujących realizować jest mniej, a biegający systematycznie stanowią zaledwie niewielką część z nich.

czytaj więcej »

Master Chef w świetlicach

18.02.2015

08:10

Świetlice Środowiskowe w Pieszczu i Królewie rozpoczęły kolejny rok działalności od bardzo intensywnie spędzonych ferii zimowych. Było sportowo, bo i turniej piłkarski i pływanie. Teraz zaczęliśmy realizować nasz autorski projekt zdrowotny „Master Chef”. Zadania projektu to wzbogacenie wiedzy dotyczącej zdrowego stylu życia a zwłaszcza odżywiania oraz nabywanie umiejętności przygotowywania smacznych i zdrowych dań i współpracy w grupie.

czytaj więcej »

Stawki karty podatkowej na rok 2015 - wynajem pokoi

16.02.2015

08:11

Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego w Koszalinie informuje, iż działając na podstawie art. 27 ust. 4 ustawy z dnia 20 listopada 1998r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. Nr 144 poz. 930 z późn. zm.) podwyższa do 50% stawkę karty podatkowej na rok 2015, w zależności od liczby pokoi przeznaczonych na wynajem, dla podatników prowadzących działalność w zakresie usług hotelarskich polegających na wynajmie pokoi gościnnych i domków turystycznych (w tym wydawanie posiłków), jeżeli łączna liczba pokoi (w tym także w domkach turystycznych) nie przekracza 12.

czytaj więcej »

Harcerskie grosiki dla Zuzi

16.02.2015

08:02

20 lutego zuchy, harcerze i instruktorzy Hufca ZHP im. Wojsk Ochrony Pogranicza w Sławnie zainaugurują wyjątkową kampanię pod nazwą akcja „Grosik – Pomagamy Zuzi”, której celem jest zebranie środków finansowych dla chorego dziecka. Akcja „Grosik” organizowana jest z okazji obchodzonego przez skautów na całym świecie Dnia Myśli Braterskiej – rocznicy urodzin założycieli ruchu skautowego Olave i Roberta Baden-Powell. Biorąc w niej udział, pragniemy odpowiedzieć na apel osoby potrzebującej naszej braterskiej i pomocnej dłoni. Pragniemy również wypełnić słowa Przyrzeczenia Harcerskiego: „... nieść chętną pomoc bliźnim...” i pokazać, że wspieranie drugiego człowieka będącego w potrzebie to wspólny obowiązek nas wszystkich. W tym roku nasze serca otwieramy dla Zuzanny i ku niej kierujemy serdeczne myśli.

czytaj więcej »

Choinka w Rusinowie

13.02.2015

11:44

Dnia 31.01.2015 w Świetlicy Wiejskiej Rusinowo odbyła się zabawa choinkowa dla dzieci połączona z dniem Babci i Dziadka. Frekwencja okazała się zaskakująco wysoka. Dopisały babcie, dziadkowie, rodzice oraz całe mnóstwo przebierańców; w tanecznej grupie odnaleźć można było księżniczki jak również rycerzy, były pszczółki, Indianie, człowiek pająk oraz cała paleta barwnych kolorów i uśmiechniętych buziaków.

czytaj więcej »

Bieg Po Plaży po raz kolejny wyróżniony...

12.02.2015

07:35

logo zloty bieg 2014 XXIV Międzynarodowy Bieg po Plaży w Jarosławcu po raz koleny wyróżniony, tym razem przez samych biegaczy. Nominowany został w wielu kategoriach w plebiscycie pn. "Złoty Bieg" organizowanym przez "MaratonyPolskie", największy polski portal internetowy o bieganiu. Jest nam niezmiernie miło, że trud jaki wkładamy w przygotowanie i przeprowadzenie biegu daje pozytywny oddźwięk w gronie samych zawodników, czyli najważnieszych aktorów tego widowiska.

czytaj więcej »

U nas nic się nie dzieje (?)

12.02.2015

07:28

Kolejny raz Stowarzyszenie „Razem lepiej” z dumą i humorem pokazało swe umiejętności.

Świetlica Wiejska we Wszędzieniu wraz z sołtysem Marią Lech Szajner udzieliły gościny licznej grupie studentów II roku Gminnej Akademii Zmysłów i Ich gościom, którzy podziwiali prezentowany program. Niezwykle miłym akcentem była obecność dostojnych gości: wójta gminy Postomino, a zarazem rektora gminnej uczelni – Janusza Bojkowskiego, przewodniczącego Rady Gminy Daniela Pakosa, radnej Powiatu Sławieńskiego – Marii Sendeckiej i radnej Pieńkowa - Danuty Rąpalskiej oraz może mniej dostojnych, ale niezwykle miłych gości zaproszonych na tę uroczystość. Kto był – nie żałował, a kto nie dojechał – trudno.

czytaj więcej »

Podsumowanie Biegowego Grand Prix 2014

09.02.2015

19:51

Bryza 2Dnia 6 lutego na sali wielofunkcyjnej przy Centrum Kultury i Sportu w Postominie odbyło się podsumowanie kolejnego Otwartego Biegowego Grand Prix mieszkańców gminy Postomino i biegaczy Klubu „Bryza". Gościem spotkania był Jan Huruk, jeden z najlepszych zawodników w historii polskiego biegania maratońskiego, olimpijczyk z Barcelony, trzeci w maratonie w Londynie w 1991 roku. Przed wręczeniem nagród wyświetlono prezentację multimedialną oraz odczytano 24 letnią historię klubu, którą odczytał jego założyciel Zdzisław Ludwikowski. W tegorocznym Grand Prix sklasyfikowano 23 biegaczy, w tym 4 kobiety (minimum 2 starty w roku 2014).

czytaj więcej »

Świetlicowe Super Babcie/Dziadkowie

06.02.2015

15:17

W Świetlicy Środowiskowej „Razem lepiej” w Staniewicach odbyło się miłe spotkanie pokoleniowe. Babcie i Dziadkowie przybyli na zaproszenie swych wnuków, po to, aby wspólnie bawić i cieszyć się na sportowo.

czytaj więcej »

Kalendarz imprez 2015

03.02.2015

19:36

Zwrot podatku akcyzowego

30.01.2015

14:45

Od 01 lutego 2015 r. do 28 lutego 2015 r. będą przyjmowane wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Do wniosku należy załączyć faktury za okres od 01 sierpnia 2014 r. do 31 stycznia 2015 r.

Wniosek wraz z fakturami należy złożyć w pok. 9a.

Do pobrania:

Gmina Postomino realizuje zadanie dofinansowane z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko

30.01.2015

08:16

Gmina Postomino realizuje projekt pn. Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej –„Plan gospodarki niskoemisyjnej Gminy Postomino” dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013 w ramach działania 9.3 – Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej priorytetu IX - Infrastruktura energetyczna przyjazna środowisku i efektywność energetyczna.

Podstawowym celem zadania jest opracowanie planu gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Postomino. Realizacja ww. opracowania pozwoli na dokonanie analizy gospodarki energetycznej gminy. W ramach opracowania zakładane jest zdefiniowanie możliwych do wdrożenia działań wpływających na ograniczenie niskiej emisji, poprawy efektywności gospodarki oraz zwiększenie ilości energii pozyskiwanej z odnawialnych źródeł.
 

„Regsio’’ w Bibliotece Publicznej w Postominie

28.01.2015

14:57

26 stycznia w Bibliotece Publicznej w Postominie odbyło się przedstawienie pt „REGSIO” w wykonaniu Teatru DUET z Krakowa. Dzieci wraz z aktorami mogły aktywnie uczestniczyć w spektaklu pomagając pieskowi łowić ryby, uczyły się pływać, tańczyły z kurką, a w opiece nad maleńką Zosią wykazały się niezwykłym profesjonalizmem. Przedstawienie dzieciom bardzo się podobało i sprawiło wiele radości.

czytaj więcej »

Choinka w Naćmierzu

28.01.2015

09:10

Sołectwo oraz OSP Naćmierz w dniu 17 stycznia zorganizowało zabawę choinkową dla dzieci z Naćmierza oraz okolicznych wiosek. Zabawa była przednia. Wśród radosnych i rozbieganych dzieci można było zobaczyć: wróżki, cyganki, księżniczki, rycerzy, a nawet sobowtóra Mikołaja.

Dzieci aktywnie brały udział w przeróżnych zabawach i tańcach, prowadzonych przez Panią Asię, która prowadzi rytmikę w oddziałach przedszkolnych w Szkole w Jarosławcu.

czytaj więcej »

Dziewiąte urodziny "Wikinga"

27.01.2015

12:41

W niedzielę 25 stycznia w Jarosławcu swoje dziewiąte urodziny świętowali członkowie Postomińskiego Klubu Morsów „Wiking" razem z morsami zaprzyjaźnionych klubów tj.: Klub Morsów „SOPEL" Białogard, Klub Morsów „POSEJDON" Koszalin, Klub Morsów „MORSJANIE" Gościno, Kołobrzeski Klub Morsów, Klub Morsów „KORZYBSKIE REKINY", Klub Morsów „DARŁOWSCY TWARDZIELE", Klub Morsów „TERMOFOR", Klub Morsów „MOCZYMORDA" Słupsk, Klub Morsów „ŁEBA MORS POLAND" Łeba, Klub Morsów „BŁĘKITNE MORSY ŁEBSKIE", Klub Morsów „BYTOWSKIE MORSY Z JEZIORA JELEŃ".

czytaj więcej »

Najaktywniejszy Czytelnik – wyniki

27.01.2015

12:37

Biblioteka Publiczna w Postominie była organizatorem już po raz 9-ty konkursu czytelniczego Najaktywniejszy Czytelnik. 19 stycznia Jury (pracownicy Biblioteki Publicznej w Postominie) wyłoniło najaktywniejszych Czytelników w 2014 roku w trzech kategoriach wiekowych.

czytaj więcej »
12345678...145

camera2018 uprawy-rolne-szkody-postomino placowka-wsparcia-dziennego czysta-gmina-2018 zadania-kulturalne

Przekaż 1% w gminie Postominow gminie Postomino

unia-europejska     akty-normatywne  ochrona-brzegu-morskiego-jaroslawiec24.plKarta dużej rodzinyzpp dzialaj-lokalnie


prawa-punktuinformacyjne

System SMS

12.07.2018

08:30

sms

Chcesz otrzymywać smsy o ostrzeżeniach pogodowych, o zbliżających się imprezach, a może przypomnienia o płatnościach np. podatku? Wybierz kategorię otrzymywanych wiadomości i zapisz się do bezpłatnego gminnego systemu SMS.

czytaj więcej »

Od Bałtyku po Kaszuby

13.12.2016

12:58

baner_aplikacja

czytaj więcej »

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:07

1- klosnik

Zakończenie budowy ciągu pieszo-jezdnego z chodnikiem przy budynku wielorodzinnym w Kłośniku. Teren utwardzono kostką brukową gr. 8cm oraz wykonano jego odwodnienie.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:06

2-tyn

Powstała altana rekreacyjna w miejscowości Tyń. Altana o powierzchni 38,5 mwyposażona w cztery ławostoły. Posadzkę wykonano z betonowej kostki brukowej.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:05

3-jaroslawiec

Jarosławiec cieszy się nowym miejscem wypoczynku dla odwiedzających i mieszkańców. Przy zejściu nr. 5 Gmina Postomino wykonała zagospodarowanie rekreacyjne, na którym w latach ubiegłych prowadzona była działalność gastronomiczna.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:04

4-lesna

Zakończono przebudowę ul. Leśnej i Piaskowej umożliwiającej przejezdność i dojście do poszczególnych posesji w tej części Jarosławca. Pozwoli to na uporządkowanie i poprawę bezpieczeństwa przejazdu i przejścia.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:04

5-jezierzany

Przebudowa odcinka drogi powiatowej w Jezierzanach

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:03

6-placzabawpostomino

Plac zabaw w Postominie

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:02

7-jaroslawiec-plaza

3 ha nowej plaży w Jarosławcu

Centrum Kultury i Sportu Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Szept Postomina

Elektroniczna mapa gminy Postomino Akty Normatywne System Informacji Przestrzennej gminy Postomino

Międzynarodowy Bieg Po Plaży - Jarosławiec Gmina Postomino z lotu ptaka - zobacz piękne widoki Zaprzyjaźnione gminy

Projekt i wykonanie 2014 Maxus Net Communications & eLoJ project.
Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Postomino (C) Copyright 2015

W tym roku zimy nie będzie, ale za to będzie koncert!!!

zbigniew wodecki