Przejdz do BIP ckis34 szept-34 gpk-34 Przejdź do facebook Przejdź do Elektronicznej Skrzynki Podawczej - ePUAP Drukuj Przejdź do lokalizacji Przejdź do Kontakt

25.01.2019

12:42

zima 3

25.01.2019

12:41

zima 2

25.01.2019

12:40

zima 1

10.10.2018

08:07

baner-pazdziernik2018

Kategoria: świetlice

Warsztaty kulinarne w Świetlicy Środowiskowej w Pieszczu

22.05.2018

09:40

warsztaty (6)Ważnym zadaniem świetlicy a jednocześnie jednym z ulubionych przez świetliczan zajęciem jest przygotowywanie posiłków. Najczęściej w formie zabawy z elementami rywalizacji odbywają się warsztaty kulinarne, przygotowywanie wiosennych lub jesiennych kanapek, hot-dogów, pizzy czy grupowych zabaw pod nazwą Master Chef Junior. Od tego roku zaczęliśmy nową formę zajęć – pieczenie tortu urodzinowego dla jubilatów z każdego miesiąca. Zajęcia te spodobały się wszystkim uczestnikom a własnoręcznie przygotowane ciasto znika z talerzy w mgnieniu oka.

czytaj więcej »

Międzyświetlicowy Turniej Halowej Piłki „Odrzucamy nałogi –wybieramy sport”

26.01.2018

08:00

turniej (9)Dzieci ze świetlic środowiskowych gminy Postomino podczas ferii zimowych uczestniczyły w rozgrywkach  sportowych. Już po raz jedenasty rozegrano Międzyświetlicowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o puchar wójta gminy Postomino, którego organizatorem była Świetlica Środowiskowa w Pieszczu. To wspaniała forma spędzania czasu wolnego integrująca grupy świetlicowe, ucząca współpracy i sportowych zachowań, rozwijająca zainteresowania i pasje, promująca zdrowy styl życia. Podczas rywalizacji młodzież uczy się radzić sobie z sukcesem i porażką, kontrolować zachowania agresywne.

czytaj więcej »

Ach ta pani Jesień

28.10.2016

14:31

jesien (3)W Świetlicy Środowiskowej „Razem lepiej” i w Szkole Podstawowej w Staniewicach (podobnie pewnie i w innych również) jesienny klimat towarzyszy dzieciom na wielu zajęciach. Powstają ciekawe kompozycje, prace plastyczne.

Niezwykły urok mają korale z jarzębiny czy ludziki z kasztanów. Oto kilka plastycznych przykładów twórczości dziecięcej  i nauczycielskiej.

T. Rysztak

czytaj więcej »

Bądź bezpieczny, życie czeka

28.10.2016

14:29

safeW Świetlicy Środowiskowej „Razem lepiej” w Staniewicach realizowany jest program profilaktyczny pn. „Bądź bezpieczny. Życie czeka”. W ramach programu dzieci przypominały sobie i utrwalały znajomość znaków drogowych oraz zasad bezpiecznego poruszania się nie tylko po jezdni, ale także po … życiu. Podczas spotkań było wiele dyskusji na temat szkodliwości używania i nadużywania wspomagaczy takich jak: alkohol, nikotyna, czy narkotyki i dopalacze.

czytaj więcej »

Przedłużenie wakacji

03.10.2016

13:29

wakacje-jar (1)Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej „Razem lepiej” ze Staniewic nie narzekały na nudę wakacyjną. Oprócz wyjazdu do Łeby, leśnego pikniku w Chudaczewku i wyprawy pod żaglami na jeziorze Wicko to jeszcze we wrześniu odbył się biwak w Jarosławcu w Ośrodku Przywodnym.

Dzięki uprzejmości dyrektora CKiS udostępnione zostały dwa domki kempingowe i dzieci spędziły niezwykłe dwa dni w wakacyjnym nastroju, mimo, że wrzesień był już w pełni. Największą frajdę stanowiły wyprawy nad morski brzeg, skoki przez fale i szukanie morskich skarbów. Wiele radości zaznały podczas zabaw na plaży.

czytaj więcej »

Piknik w Złakowie

26.08.2016

08:21

zlakowo (4)W słoneczną (!) sobotę, 23 lipca pod wiatą rowerową w Złakowie odbył się piknik integracyjny dla mieszkańców naszej wsi. Tradycyjnie jak co roku przychylni sponsorzy  tj.: Piekarnia ROGALIK, HURT SPOŻYWCZY P. Jurzyk, Hurtownia Lodów JAŚ , FAMILY ICE oraz Hurtownia PIEKIEŁKO podarowali kiełbaski, pieczywo, napoje oraz lody i słodycze dla dzieci, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

czytaj więcej »

Wakacje w świetlicach środowiskowych

26.08.2016

08:15

wakacje (9)W czasie wakacji, jak co roku działały świetlice środowiskowe. Dzieci i młodzież, która nie ma co z sobą zrobić i nie wyjechała na kolonie mogła miło spędzić czas w gronie kolegów i koleżanek. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu. Były to zajęcia plastyczne i sportowe, można było też pobawić się zabawkami i pograć w gry towarzyskie.

czytaj więcej »

Zaknagowali węzłem knagowym na knadze

26.08.2016

07:55

zagle (1)Przygodę żeglarską pamięta się długo, a emocje związane z poznawaniem życia żeglarza na wodzie – pozostają w pamięci na zawsze.

Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej „Razem lepiej” w Staniewicach przeżyły niezwykłe wakacyjne zajęcia – warsztaty żeglarskie na jeziorze Wicko pod fachową opieką „Magoli” – Szkoły Żeglarstwa w Łącku. Szesnaścioro śmiałków z wychowawcami: Teresą Rysztak i Hanną Matuszczak poznawało tajniki żeglowania.

czytaj więcej »

Królewski Dzień Dziecka

21.06.2016

07:51

4W niedzielę 5 czerwca 2016 r. w Królewie Pani Sołtys Daniela Igras przy współpracy Rady Sołeckiej i opiekunów Świetlicy Środowiskowej w Królewie zorganizowała Dzień Dziecka dla wszystkich milusińskich sołectwa, którzy stawili się ze swoimi rodzicami. Były konkursy z nagrodami, jazda na koniku, słodycze i napoje, ciasto upieczone przez rodziców, lody, pieczenie kiełbasek na ognisku i mecz w piłkę siatkową pomiędzy rodzicami i młodzieżą. Wielką atrakcją był pokaz gaszenia pożaru i udzielania pierwszej pomocy przez Jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Chudaczewie.

czytaj więcej »

Dzień Rodziny

15.06.2016

07:55

3Jak co roku w Świetlicach Środowiskowych w Królewie i w Pieszczu zorganizowano Dzień Rodziny połączony z Europejskim Tygodniem Sportu Dla Wszystkich. Uroczystość oficjalna, na której były prezenty i poczęstunek szybko przeniosła się na salę gimnastyczną i boiska. Rozegrano mecze w dwa ognie i piłkę nożną. Gościem honorowym w Królewie była pani sołtys Daniela Igras. Imprezę zakończyły lody w plenerze. Było super.

czytaj więcej »

Sukces świetliczan

15.06.2016

07:30

1Wielki sukces odnieśli uczestnicy Świetlic Środowiskowych w Pieszczu i Królewie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „SPORT NAS ŁACZY”. Emil Sil zajął II miejsce, Michalina Stępień miejsce III, wyróżniono Joannę Zielonkę, Klaudię Majrowską z Pieszcza i Magdalenę Lasek z Królewa.

czytaj więcej »

Sukces artystów ze świetlic

25.04.2016

08:07

2Ogromnym sukcesem zakończył się udział młodzieży ze świetlic środowiskowych z Pieszcza i Królewa w Gminnym Konkursie Plastycznym „Okładka mojej ulubionej książki” w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego. Laureatami nagród zostali: Klaudia Majrowska, Emil Sil i Malwina Taraska. Wyróżnienie otrzymał Jakub Nożyński.

Prace nagrodzone zostały przesłane na konkurs powiatowy.

czytaj więcej »

Wiosenny Master Chef

25.04.2016

07:53

kanapki (5)Kolejna odsłona programu propagującego zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie oraz współpracę dla uzyskania wspólnego sukcesu przyniosła w efekcie przepyszne, kreatywne kanapki wiosenne i dała uczestnikom wiele radości. Zarówno w Świetlicy Środowiskowej w Pieszczu jak i w Królewie najlepiej zorganizowane drużyny zostały nagrodzone punktami w naszej klasyfikacji na najaktywniejszego świetliczanina roku 2016.

czytaj więcej »

Decoupage w Rusinowie

30.03.2016

10:27

decoupageCo roku przed Wielkanocą organizujemy spotkania przy ozdabianiu jajek,są to zazwyczaj jajka styropianowe. Oklejamy je serwetkami i lakierujemy. Taka metoda ozdabiania nazywa się decoupage. Pasją takiego ozdabiania "zaraziła " nas Beatka Zosiuk, która jest profesjonalistką w tej sztuce - my dopiero się uczymy, ale już widać nasze postępy.

czytaj więcej »

Dzień Sołtysa w Naćmierzu

30.03.2016

10:26

dzien soltysaŚwietliczanie ze świetlicy w Naćmierzu złożyli pani Emili życzenia z okazji jej święta Dnia Sołtysa... bo to właśnie ona tam piastuje to stanowisko. Były piękne życzenia,prezenty i wspólna fotka.

czytaj więcej »

Powitanie wiosny w świetlicach

25.03.2016

09:35

wiosna (2)W Świetlicy Środowiskowej w Pieszczu marzec upłynął w twórczej atmosferze. Świetliczanie przygotowywali prace na 5 konkursów plastycznych gminnych, powiatowych i regionalnych.Z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych wykonywali kartki i zwierzątka. Powstały przepiękne baranki kurczątka, zajączki i kogutki. Prace zostały przekazane do Centrum Kultury i Sportu w Postominie.

czytaj więcej »

Bal karnawałowy w Królewie

25.02.2016

07:34

bal karnawalowy (2)W sobotę 6 lutego odbył się bal karnawałowy dla dzieci z Królewa. Zabawa była przewspaniała. Sala udekorowana przez świetliczan na zajęciach przy pomocy pani Katarzyny Stachurskiej i wychowawców dodawała uroku nastroju zabawie. Na parkiecie górowały księżniczki, królewny, „ludzie pająki”, wilki, zajączki i wróżki a także pilnujący porządku policjanci. Było pięknie i kolorowo. Wesołe dziecięce hity puszczane przez Michała Lawrynowicza i Stefana Dopierałę porywały do tańca nie tylko dzieci, ale także ich rodziców, wujków, ciocie, babcie i dziadków.

czytaj więcej »

Ferie w Świetlicach Środowiskowych

22.02.2016

07:31

Ferie 2016 (2)Na półmetku ferii zimowych 2016 młodzież ze świetlic środowiskowych z Postomina, Pieszcza, Korlina i Królewa uczestniczyła w wycieczce do Słupska. Celem wyjazdu było przede wszystkim zapewnienie wychowankom świetlic ciekawych i bezpiecznych form spędzania czasu wolnego w okresie ferii, ale także integracja dzieci z różnych świetlic. W programie znalazło się oglądanie filmu „Alvin i wiewiórki. Wielka wyprawa”.

czytaj więcej »

Karaluchy pod poduchy

10.02.2016

12:55

karaluchy (1)Czas spędzony z koleżankami i kolegami, w innych niż zwykle realiach, pozostaje w pamięci na dłużej, wyzwala inne pomysły i daje inne możliwości wykazania się.

Taki był cel innych zajęć świetlicowych w Staniewicach podczas ferii zimowych. Sam fakt zorganizowania sobie samodzielnie miejsca do nocowania oraz przestrzeni obok, zapewnienie ładu i bezpieczeństwa w sali lekcyjnej to już spore wyzwanie.

czytaj więcej »

IX Międzyświetlicowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Postomino

04.02.2016

07:54

turniej (14)Tradycyjnie dzieci i młodzież ze świetlic środowiskowych gminy Postomino rozpoczęły ferie zimowe od rozgrywek sportowych. Już po raz dziewiąty rozegrano Międzyświetlicowy Turniej Halowej Piłki Nożnej, którego organizatorem była Świetlica Środowiskowa w Pieszczu. To wspaniała forma spędzania czasu wolnego integrująca grupy świetlicowe ucząca współpracy, sportowych zachowań, rozwijająca zainteresowania i pasje, promująca zdrowy styl życia. Podczas rywalizacji młodzież uczy się radzić sobie z sukcesem i porażką, kontrolować zachowania agresywne. Rozgrywki rozpoczęła zastępca wójta pani Aleksandra Kurek życząc młodzieży sportowej walki. Rozgrywano mecze w dwóch grupach wiekowych-do lat 13 i powyżej lat 13. Wszystkie świetlice wystawiły swoje reprezentacje i przywiozły kibiców, którzy zagrzewali koleżanki i kolegów do walki. W czasie turnieju zorganizowano warsztaty taneczne. Utworzył się międzyświetlicowy zespół cheerleaderek, który zaprezentował trzy układy między meczami. Zawodnicy walczyli z wielkim sercem i zaangażowaniem.

czytaj więcej »
12345...145

camera2018 uprawy-rolne-szkody-postomino placowka-wsparcia-dziennego czysta-gmina-2018 zadania-kulturalne

Przekaż 1% w gminie Postominow gminie Postomino

unia-europejska     akty-normatywne  ochrona-brzegu-morskiego-jaroslawiec24.plKarta dużej rodzinyzpp dzialaj-lokalnie


prawa-punktuinformacyjne

System SMS

12.07.2018

08:30

sms

Chcesz otrzymywać smsy o ostrzeżeniach pogodowych, o zbliżających się imprezach, a może przypomnienia o płatnościach np. podatku? Wybierz kategorię otrzymywanych wiadomości i zapisz się do bezpłatnego gminnego systemu SMS.

czytaj więcej »

Od Bałtyku po Kaszuby

13.12.2016

12:58

baner_aplikacja

czytaj więcej »

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:07

1- klosnik

Zakończenie budowy ciągu pieszo-jezdnego z chodnikiem przy budynku wielorodzinnym w Kłośniku. Teren utwardzono kostką brukową gr. 8cm oraz wykonano jego odwodnienie.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:06

2-tyn

Powstała altana rekreacyjna w miejscowości Tyń. Altana o powierzchni 38,5 mwyposażona w cztery ławostoły. Posadzkę wykonano z betonowej kostki brukowej.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:05

3-jaroslawiec

Jarosławiec cieszy się nowym miejscem wypoczynku dla odwiedzających i mieszkańców. Przy zejściu nr. 5 Gmina Postomino wykonała zagospodarowanie rekreacyjne, na którym w latach ubiegłych prowadzona była działalność gastronomiczna.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:04

4-lesna

Zakończono przebudowę ul. Leśnej i Piaskowej umożliwiającej przejezdność i dojście do poszczególnych posesji w tej części Jarosławca. Pozwoli to na uporządkowanie i poprawę bezpieczeństwa przejazdu i przejścia.

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:04

5-jezierzany

Przebudowa odcinka drogi powiatowej w Jezierzanach

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:03

6-placzabawpostomino

Plac zabaw w Postominie

Ostatnie zmiany w gminie

14.11.2016

09:02

7-jaroslawiec-plaza

3 ha nowej plaży w Jarosławcu

Centrum Kultury i Sportu Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Szept Postomina

Elektroniczna mapa gminy Postomino Akty Normatywne System Informacji Przestrzennej gminy Postomino

Międzynarodowy Bieg Po Plaży - Jarosławiec Gmina Postomino z lotu ptaka - zobacz piękne widoki Zaprzyjaźnione gminy

Projekt i wykonanie 2014 Maxus Net Communications & eLoJ project.
Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Postomino (C) Copyright 2015

W tym roku zimy nie będzie, ale za to będzie koncert!!!

zbigniew wodecki